Dzielnicowy interweniował po służbie

0
944

Dzielnicowy z Radwanic interweniował po służbie i zastąpił drogę kierowcy, który był pod wpływem alkoholu i chciał wsiąść za kierownicę. Policjant natychmiast podjął interwencję, uniemożliwiając kierowcy  jazdę. Alkomat po badaniu zatrzymanego wskazał wynik 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjant Rewiru Dzielnicowych w Radwanicach, młodszy aspirant Mariusz Solf, interweniował po służbie i zastąpił drogę 41- latkowi, który był  pod wpływem alkoholu i chciał wsiąść za kierownicę.

-Drogę samochodu zastąpił jednak interweniujący dzielnicowy, który wyciągnął 41-latka z pojazdu, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę.Mieszkaniec gminy Radwanice został następnie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało wynik 1,5 promila, co ostatecznie potwierdziło przypuszczenia policjanta, że obserwowany przez niego mężczyzna, znajduje się w stanie nietrzeźwości– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, którzy zostali wezwani na miejsce interwencji, zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy, a on sam usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 41-latek był już wcześniej prawomocnie skazany za kierowanie „na podwójnym gazie”, dlatego za czyn, o który jest obecnie podejrzany, może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

Poprzedni artykułPolkowiczanki w półfinale Miss Dolnego Śląska!
Następny artykułRemisowa porażka
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651