Gmina zapewni miejsca na czas strajku

0
1468

Dla rodziców, którzy nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom opieki na czas strajku nauczycieli, polkowicki samorząd przygotował dodatkowe miejsca.

Na poniedziałek, 8 kwietnia, zaplanowano ogólnopolski strajk nauczycieli. Jeśli do niego dojdzie, na terenie Gminy Polkowice będą strajkowały wszystkie cztery szkoły podstawowe oraz Przedszkole Miejskie Nr 6. Gmina Polkowice od tygodni przygotowuje się na tę ewentualność, aby w razie potrzeby pomóc rodzicom w zapewnieniu opieki nad dziećmi. Prace trwały również w sobotę. W polkowickim ratuszu pracował wówczas specjalny zespół, który przygotował plan działania na najbliższe dni. Zespół tworzą dyrektorzy jednostek oświatowych, radni, urzędnicy wydziału oświaty, a także służby mundurowe.

Rodzicom, którzy nie będą w stanie sami zapewnić tego dnia (i ewentualnie w kolejnych dniach) opieki nad swoimi dziećmi, Gmina Polkowice proponuje pozostawienie swoich pociech w innych jednostkach gminnych.

Są to:

– Polkowickie Centrum Animacji (PCA)

– Wiejski Ośrodek Kultury (WOK)

– Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna (MGBP).

Dzieciom tam pozostawionym zapewniona będzie opieka świetlicowa w godzinach od 8.00 do 15.00. Rodzice, którzy zdecydują się na pozostawienie  dzieci w ww. placówkach, muszą je przywieźć tam osobiście. Dodatkowo wskazany jest uprzednio bezpośredni kontakt telefoniczny z poszczególnymi placówkami:

– Polkowickie Centrum Animacji tel. (76) 746 88 10, Wiejski Ośrodek Kultury tel. (76) 845 96 56, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna tel. (76) 723 96 66.

Także Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS), w ramach którego prowadzone są świetlice środowiskowe, w razie potrzeb zgłaszanych przez rodziców, gotowy jest zmienić godziny prowadzenia zajęć w tych świetlicach. W tym celu rodzice uczestników tych zajęć otrzymali już stosowne oświadczenia.

Wszystkie szkoły podstawowe oraz Przedszkole Miejskie Nr 6 zadeklarowały, że jeśli w poniedziałek dojdzie do strajku, przyjmą tylko ograniczoną liczbę dzieci. Taką, na jaką pozwoli liczba niestrajkujących nauczycieli. Jednak ta będzie znana dopiero w poniedziałek rano, po ujawnieniu się komitetów strajkowych.

Rodzice, dla których dzieci zabraknie już miejsca w szkole czy przedszkolu, powinni kontaktować się bezpośrednio z sekretariatem szkolnym lub przedszkolnym, lub dyrektorem placówki. Tam otrzymają informację, gdzie mogą skierować swoje dziecko – czy do którejś z innych placówek dydaktycznych w mieście, czy do jednostek gminnych. W przypadku ogłoszenia strajku w poniedziałek rano w każdej placówce dyżurować będzie Dyrektor.

Również od poniedziałkowego poranka będzie działał telefon informacyjny do Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Gminy Polkowice: (76) 724 67 87, pod którym będzie można uzyskać wszelkie konieczne informacje na ten temat.

 

Poprzedni artykułRozmowy ostatniej szansy. Polkowice przygotowane na czas strajku
Następny artykułStrajk trwa dalej
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651