Strajk nauczycieli a egzamin gimnazjalny

1
1193

Wtorek jest drugim dniem bezterminowego strajku nauczycieli we wszystkich szkołach podstawowych oraz w jednym przedszkolu w Gminie Polkowice. Żadne z dzieci powierzonych przez rodziców nauczycielom lub wychowawcom nie pozostaje bez opieki.

Do wszystkich placówek, których nauczyciele biorą udział w strajku przyszło dziś łącznie 104 uczniów, dodatkowo 30 uczniów pojawiło się w placówkach zastępczych, na które wyznaczono jednostki organizacyjne Gminy. Wszystkie dzieci, które dziś zostały przyprowadzone do poszczególnych placówek mają zapewnioną opiekę nauczycieli.

W SP1 pojawiło się dziś 32 dzieci nad którymi opiekę pełni 12 niestrajkujących nauczycieli. W SP2 jest 4 dzieci i 2 nauczycieli. SP3 – 14 dzieci, którymi zajmuje się 5 nauczycieli. Do SP4 przyszło 2 uczniów i są oni pod opieką 2 niestrajkujących nauczycieli. Do SP w Jędrzychowie przyszło dziś 19 uczniów, a zajęło się nimi 12 nauczycieli, którzy nie podjęli strajku. W Przedszkolu Miejskim nr 6, którego część nauczycieli również dołączyła do strajku pojawiło się dziś 33 dzieci i są one pod opieką 16 niestrajkujących nauczycieli.

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w dniach 10-12 kwietnia powinny odbyć się egzaminy gimnazjalne. W Polkowicach gimnazjaliści przystąpią do egzaminu zgodnie z planem, ale nauczyciele strajku nie zawieszą.

Na chwilę obecną z informacji uzyskanych od dyrektorów dwóch szkół, w których egzaminy były planowane mamy wiadomość, że komisje są  powołane, a uczniowie przystąpią do egzaminu.

Do ich rodziców zostały wysłane komunikaty poprzez dzienniki elektroniczne, z informacją, że egzaminy odbędą się zgodnie z planem – poinformowała Alicja Kamecka, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Gminy Polkowice.

 Egzaminy odbędą się w budynkach szkół podstawowych nr 3 i 4. Jutro uczniowie napiszą część humanistyczną, która sprawdzi ich wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. W czwartek odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, natomiast w piątek gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka obcego.

Poprzedni artykułStrajk trwa dalej
Następny artykułSą bilety do zgarnięcia dla Pań

1 KOMENTARZ

  1. Panie i Panowie nauczyciele. Nie wstyd Wam? Sterowani przez kolegę z dawnej komuny? Popieram Wasz strajk. Ale czy na pewno postulujecie, że wszystkim po równo? Nauczyciel z praktyką ponad 20 lat ma dostać tyle samo co nowicjusz? Dzieciaki o których tak głośno mówicie zostawiacie bez opieki w czasie egzaminów? Nauczyciel to zawód z powołania. Nikt Was do tego nie zmuszał. Dajecie sobą sterować do partyjnych gierek. Wierzcie mi – rodziców to nie interesuje. Po tym wszystkim Wasz autorytet może upaść już ostatecznie. Zachowajcie przytomność i pokażcie, że ten zawód naprawdę jest z powołania a nie z lenistwa zawodowego.

Comments are closed.