Egzamin ósmoklasisty się odbędzie. Polkowice z kompletem nauczycieli

0
816

Blisko 260 ósmoklasistów napisze swój pierwszy w życiu egzamin.  Dyrektorzy szkół w gminie Polkowice ogłosili, że we wszystkich podstawówkach udało się znaleźć nauczycieli chętnych do pracy w komisjach egzaminacyjnych.

-Z uzyskanych dzisiaj informacji wynika, że że dyrektorzy szkół powołali niezbędną ilość komisji i członków do pracy w tych komisjach, a to oznacza, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia- mówi Alicja Kamecka, dyrektor wydziału oświaty urzędu gminy w Polkowicach. – Członkowie komisji przychodzą dużo wcześniej przed rozpoczęciem egzaminu. Jeśli któryś z członków komisji w poniedziałek nie wstawiłby się w pracy, dyrektor jest w stanie zorganizować zastępstwo- dodaje dyrektor Kamecka.

Dyrektorzy zbierali deklaracje od nauczycieli w sprawie komisji egzaminacyjnych przez cały tydzień. Tych niestrajkujących było za mało, by skompletować składy nadzorujące egzaminy. Tym samym w komisjach pracować będą w większości pedagodzy z przedszkoli, czy też z poradni psychologiczno- pedagogicznej.

W Polkowicach egzaminy ósmoklasisty napisze 260 uczniów w 4 podstawówkach. W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 9:00 przystąpią do egzaminu z języka polskiego, we wtorek z matematyki, a w środę z języka obcego.

 

Poprzedni artykułSą bilety do zgarnięcia dla Pań
Następny artykułKosiarką „na podwójnym gazie”
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651