Pniówek pokonany

0
1198

Piłkarze Górnika Polkowice dodali do swojego konta kolejne 3 punkty. Zielono -czarni pokonali przed własną publicznością Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0. Do bramki rywala trafili Rafał Karmelita i Marek Opałacz.

Polkowiczanie już od pierwszych minut zagrali bardzo wysoko, co kilka minut szturmując bramkę przyjezdnych. Goście ograniczali się do pojedynczych, aczkolwiek groźnych kontrataków. Jednak na tablicy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 36 min. Piotr Azikiewicz posłał futbolówkę wzdłuż bramki Pniówka a Maciej Bancewicz przestrzelił z najbliższej odległości. Tuż przed przerwą prowadzenie naszej drużynie dał Rafał Karmelita a asystę przy golu zaliczy Piotr Azikiewicz. Do przerwy Górnik prowadził 2:0. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nadal stroną dyktującą warunki gry byli polkowiczanie, którzy w 77 min. przeprowadzili akcję meczu. Maciej Bancewicz dorzucił piłkę z wolnego wprost na głowę Dominika Radziemskiego. Ten próbował lobować bramkarza ale piłką trafiła w poprzeczkę.  Wtedy swoim doświadczeniem wykazał się Marek Opałacz, który z zimną krwią wpakował ją do siatki gości. W Polkowicach Górnik pokonał Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0 i umocnił się na pozycji lidera.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0 (1:0)
Bramki: Rafał Karmelita 45, Marek Opałacz 77

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak, Kowalski-Haberek, Król, Bancewicz (87 Ciupka), Bednarski (45 Radziemski), Karmelita, Ekwueme (55 Galas), Wacławczyk, Azikiewicz (63 Fryzowicz), Opałacz

Pniówek Pawłowice Śląskie: Gocyk (34 Świerczek)– Wrana, Weis, Glenc (81 Paleczny),  Morcinek (75Włodarczyk), Wuwer, Bodziony, Ciuberek, Prusek, Zajączkowski (62 Dzida), Musioł