Wspólnie pomóżmy pogorzelcom!

1
1140

W związku z wczorajszym pożarem przy ul. Wołodyjowskiego, w wyniku którego spłonęło mieszkanie a wiele innych zostało uszkodzonych, uruchomiona została zbiórka darów dla poszkodowanych.

Zbiórka będzie prowadzona w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Punktem przyjmowania darów, będzie szatnia przy głównym wejściu do przychodni. Zbierane będą tylko i wyłącznie dary w postaci przede wszystkim artykułów spożywczych najlepiej z długą datą przydatności, środków higieny osobistej oraz pościeli.

Po świętach natomiast zostanie wydzielony specjalny punkt w Centralnym PSZOK przy ul. Działkowej w POlkowicach, gdzie będzie można przekazywać meble oraz różnego rodzaju sprzęt elektryczny na rzecz pogorzelców.

Dodatkowo poszkodowani w wyniku tego pożaru, mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach, gdzie będą udzielane wszelkie informacje dotyczące uzyskania wsparcia. Aby taką pomoc otrzymać niezbędne będzie złożenie wniosku, który dostępny jest w OPS-ie oraz innych dokumentów (m.in. protokół sporządzony z akcji ratowniczej przez Straż Pożarną).

Informacje w tym zakresie udzielają pracownicy socjalni Polkowickiego Ośrodka.

-Będziemy w trybie pilnym na bieżąco udzielać pomocy. Przeprowadzane będą rodzinne wywiady środowiskowe przez naszych pracowników wraz z poszkodowanymi w celu ustalenia najpilniejszych potrzeb – mówi Beata Puławska, dyrektor OPS.

W celu uzyskania wszelkich informacji związanych z uzyskaniem pomocy, można kontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach pod numerem telefonu: 76 724 67 00.

Poprzedni artykułPożar w bloku przy ul. Wołodyjowskiego w Polkowicach
Następny artykułWiemy, na jakim etapie jest sprawa afery “bitcoinów”

1 KOMENTARZ

Comments are closed.