Mistrzowska Klaudia Nowak

0
1901

Klaudia Nowak zdobyła brąz w czasie Mistrzostw Polski Bikini Fitness w Kielcach. Polkowiczanka startowała w dwóch kategoriach: bikini fitness seniorek do 158 cm oraz w eliminacjach do mistrzostw Europy w juniorkach, czyli dziewczyn do 23 roku życia.

W trakcie zawodów jurorzy oceniają m.in. proporcje i wygląd ciała oraz prezencje sceniczną. Zawody przypominają trochę konkursy piękności. Ciała zawodniczek bikini fitness muszą być odpowiednio przygotowane nie tylko pod względem formy ale i sylwetki. Niezbędna jest depilacja ciała oraz peeling. Kiedy ciało jest już wstępnie przygotowane, nakłada się bronzer. Dzięki temu mięśnie są dobrze widoczne na scenie.

Trenuje 4 razy w tygodniu. To trening typowo siłowy. Na dwa miesiące przed startem całkowicie odstawiam fast-foody, słodycze i rozpoczynam nawadnianie organizmu. Tydzień przed piję już około 7 litrów wody dziennie, a dieta jest oczyszczona z dodatków. Dzień przed startem odstawiam wodę. Z 7 litrów wody schodzę do 200 ml, czyli szklanka na dzień. Sylwetka zmienia się wtedy z godziny na godzinę, a mięśnie zaczynają się uwypuklać  mówi Klaudia, która swoją przygodę z siłownią rozpoczęła 3 lata temu.

Klaudia jest na co dzień studiuje  dietetykę na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. Jest również trenerem personalnym  na polkowickiej siłowni.

 

 

 

Poprzedni artykułKoncert „Pamięci Zbigniewa…” już 3 maja w polkowickim Kinie!
Następny artykułChcą postawić pomnik Piłsudskiego
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651