Pościg za kierowcą w Wilkocinie. Ranni policjanci.

0
1228

Wczoraj wieczorem w Wilkocinie (gm. Przemków) doszło do zderzenia się policyjnego radiowozu i osobowej audi. To efekt pościgu za kierowcą, który zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać.  Dwóch policjantów trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

-Na jednej z dróg w gminie Przemków w okolicy Wilkocina policjanci podjęli kontrolę, wobec zresztą znanego im osobiście kierowcy, m.in. z faktu, że posiadał on zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. – relacjonuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy.

Kierujący  22-latek dachował pojazdem, ale natychmiastowa reakcja policjantów doprowadziła do jego zatrzymania. Teraz dokładne okoliczności tej sprawy będą wyjaśniane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Funkcjonariusze  zostali przewiezieni do szpitala, jednak obrażenia w postaci m.in stłuczeń głowy i innych części ciała, nie zagrażają ich życiu.

foto: fb/OSP Przemków

Poprzedni artykułMajówka w Polkowicach [FOTO cz. 1]
Następny artykułUratowali życie polkowiczanina
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651