Darmowe autobusy do Lubina

0
1693

Wszystko wskazuje na to, że  już w czerwcu ruszy darmowa komunikacja autobusowa z Polkowic do Lubina. To efekt uzgodnień, jakie w Lubinie przyjęli prezydent tego miasta Robert Raczyński oraz burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Przyjęcie wspólnego planu działania było zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań, jakie prowadziły obie strony. W ich wyniku ustalono, że z Polkowic do Lubina i z powrotem będą jeździły cztery pary połączeń w dni powszednie i dwie pary połączeń w weekendy.

– Szczegółowy rozkład jazdy jest tym elementem nad którym właśnie pracujemy, niemniej wszystkie godziny odjazdów i przyjazdów autobusów będą skorelowane z rozkładem jazdy pociągów na stacji kolejowej w Lubinie, skąd będą odjeżdżały składy do Wrocławia – informuje Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Cały czas działamy w tym kierunku, aby sukcesywnie zapewniać mieszkańcom wygodne i bezpieczne połączenia, których do tej pory brakowało, a o które mieszkańcy apelowali podczas kampanii wyborczej. Przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu to jeden z priorytetów tej kadencji – podkreśla burmistrz.

Kolejnym etapem rozbudowy bezpłatnego skomunikowania Polkowic z ościennymi miejscowościami będzie przygotowanie planu połączeń z Chocianowem.

Znane są za to dokładnie przystanki, z których autobusy będą zabierały pasażerów.

W Polkowicach są to przystanki na ul. Młyńskiej, 3 Maja i Kopalnianej. W Lubinie M. Skłodowskiej-Curie, 1 Maja i Kolejowej.  Całą trasę będą obsługiwały autobusy należące do lubińskiego PKS.

 

Poprzedni artykułUratowali życie polkowiczanina
Następny artykułUwaga! Utrudnienia w ruchu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651