Apel do premiera

0
841

Prezydent Lubina Robert Raczyński i Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wystosowali pismo do Mateusza Morawieckiego. Apelują w nim o podjęcie przez rząd niezwłocznych działań w kierunku wznowienia prac na odcinku S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem.

W poniedziałek, 29 kwietnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zrywa umowę z włoskim konsorcjum Salini, które budowało m. in. feralny odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem. Feralny, bo od kilku miesięcy nie działo się tam prawie nic, co utrudniało codzienne życie mieszkańcom i niosło ze sobą niebezpieczeństwo korków, kolizji i utrudnionego dostępu służb ratowniczych.

Teraz samorządowcy Lubina i Polkowic wspólnie podpisali się pod apelem do premiera o podjęcie działań zmierzających do bezzwłocznego podjęcia działań zmierzających do wznowienia prac na tym odcinku.

„Przedłużająca się budowa (…) powoduje codzienny paraliż komunikacyjny (…) i degradację dróg lokalnych oraz zagrożenie dla mieszkańców”, czytamy w apelu.

Sygnatariusze listu dodają, że niedokończony odcinek jest główną trasą dojazdową do zakładów pracy dla kilku tysięcy pracowników kopalń i hut Zagłębia Miedziowego.

Poprzedni artykułWielki sukces małej firmy
Następny artykułKolarskie święto w Polkowicach
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651