Na nowych zasadach do żłobka

0
1095

Ruszyła rekrutacja do Żłobka Miejskiego nr 1 „Krasnal” w Polkowicach. Od tego roku zmieniają się zasady przyjmowania dzieci.

Przez wiele lat rodzice, którzy chcieli zapisać swoje dzieci do polkowickiego żłobka, stali w kolejkach i tworzyli nocne dyżury.  Wszystko przez system rekrutacji, który opierał się na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Podczas konferencji prasowej burmistrz Polkowic, radni oraz dyrekcja żłobka oficjalnie zaprosili rodziców do składania wniosków. Tym razem, o przyjęciu do żłobka nie będzie decydować kolejność zgłoszeń. To wszystko dzięki decyzji radnych, którzy podjęli na początku tego roku odpowiednią uchwałę, zmieniającą statut placówki.

Kolejki rodziców pod żłobkiem, komitety, dyżury, listy, jak również ignorancja poprzednich władz, które nie podejmowały żadnych działań, aby te kolejki zlikwidować. To wszystko przechodzi już do historii. Mamy dziś, po 5 miesiącach funkcjonowania nowych władz sytuację w której rodzice w godnych warunkach mogą zapisać swoje dzieci do żłobka – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Placówka może objąć opieką 177 dzieci. Szacunkowa liczba wolnych miejsc na rok 2019/2020 wynosi około 70. – Były obawy. Słyszałem, że były kolejki i trzeba było stać. Nawet wspólnie z żoną planowaliśmy urlop na ten czas, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Złożenie wniosku zajęło mi dwie minuty. Było szybko, sprawnie, tak jak powinno być – mówi Marcin Biadała, rodzic.

Teraz o przyjęciu do żłobka decydować będzie liczba punktów przyznanych przez komisję. Premiowane są np. rodziny, w których oboje rodzice są czynni zawodowo. Nie mniej jednak statystyki demograficzne wskazują jasno na to, że dzieci rodzi się coraz mniej. W związku z prognozami- miejsc w żłobku wystarczy.

Największą szansę na przyjęcie dziecka do żłobka daje zatrudnienie obojga rodziców. Liczymy na to, że wszystkie dzieci rodziców pracujących, czy uczących się w systemie dziennym, znajdą u nas miejsce – informuje Agnieszka Tomczak, dyrektor żłobka. Tak samo, jak zatrudnienie, ważne jest również orzeczenie o niepełnosprawności dziecka oraz to, że wychowuje się w rodzinie wielodzietnej.

Rekrutacja potrwa do 15 czerwca br. Wyniki powinny zostać podane do wiadomości po 20 czerwca. Szczegóły dotyczące rekrutacji, wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka i załączniki dostępne są na stronie internetowej placówki:  ŻŁOBEK

Poprzedni artykułGórnik ucieka rywalom
Następny artykułZbierają książki dla dzieci przebywających w szpitalach
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651