Złoto dla polkowiczan

0
1897

Zawodnicy LKS Polkowice przywieźli z XII Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży  złote medale i 1 srebrny medal. To kolejny sukces polkowiczan.

Karolina Krawczyk w pchnięciu kulą 4 kg zajęła pierwsze miejsce. Tym samym  poprawiła swój rekord życiowy o 6 cm, uzyskując wynik 12.79 m. Aktualnie jest liderką w kraju. Roksana Lepa w pchnięciu kulą 3 kg zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 12.63 m, a w rzucie oszczepem 500 g zajęła drugie miejsce z wynikiem 39.98m. Jan Komarnicki w rzucie oszczepem 800 g zajął pierwsze miejsce, znacznie poprawiając swój rekord życiowy na 55.79 m. Krzysztof Adamczyk startując w rzucie dyskiem 1,5 kg również poprawił rekord życiowy na 37,40 m. Trenerem zawodników jest Robert Pierzchała.

Dzień później w sportowych zmaganiach Anastazja Budzińska w biegu na 200 m zajęła pierwsze miejsce, mimo fatalnych warunków pogodowych uzyskała wynik 27.88 m. Jest to najlepszy wynik w kraju wśród 14 latek. Trenerką Anastazji jest Dorota Wojciech – Pierzchała.