“Szprychy” ruszają 8 czerwca

1
921

50 nowoczesnych rowerów miejskich będzie czekało na mieszkańców w ośmiu stacjach rowerowych na terenie miasta. Aby z nich skorzystać, wystarczy aplikacja na telefon.

To będzie prawdziwy hit dla miłośników dwóch kółek oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowie, ekologiczny transport i oszczędność czasu. Projekt pod nazwą „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski”, rusza 8 czerwca (sobota) na polkowickim Rynku. Już od godz. 12 czekają na przybyłych liczne atrakcje. Wśród nich m. in. rowerowe show Jonasza Pakulskiego i bezpłatne przeglądy rowerowe (info w załącznikach).

Punktualnie o godz. 13 wielkie otwarcie. „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski” to przedsięwzięcie, a którego skorzystać może każdy. Wystarczy pobrać na swojego smartfona aplikację „Roovee”, doładować ją za min. 10 złotych i… w drogę!

Polkowicka „Szprychy”, jak nazwaliśmy nasz projekt, to możliwość skorzystania z 50 rowerów do poruszania się po mieście i okolicy. Wystarczy w aplikacji „Roovee” zeskanować kod kreskowy umieszczony na wybranym rowerze, aby ten się odblokował i był gotowy do jazdy. Kiedy skończymy naszą trasę, wystarczy odłożyć rower do jednego z ośmiu punktów w mieście i na terenie Polkowickiej Podstrefy LSSE (miejsca stacji rowerowych na załączonej mapce), a system pobierze z naszego konta kwotę za przejechane kilometry. Co ważne, pierwsze 20 minut użytkowania polkowickiej „Szprychy” jest za darmo. Za każda kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli trzy złote za godzinę – tłumaczy Jan Wojtowicz pełnomocnik burmistrza ds. górnictwa i komunikacji.

Rowery miejskie, które od 8 czerwca będą jeździły po Polkowicach, to nowoczesny sprzęt IV generacji, różniący się m. in. tym od rowerów III generacji, że nie ma konieczności odstawiania ich do stacji rowerowych.

Zasady korzystania z polkowickiej „Szprychy” opracowano tak, aby były nieskomplikowane i w ten sposób dostępne dla każdego. Każdy, kto pobierze aplikację „Roovee” będzie mógł się sam przekonać, że korzystanie z niej jest proste i instynktowne. Do skorzystania z roweru miejskiego w Polkowicach wystarczą trzy kroki:

Do współpracy w realizacji tego projektu Gmina Polkowice zaprosiła partnerów z Polkowickiej Podstrefy LSSE: Sanden, Volkswagen i CCC. Koszt jaki w tym roku poniesie Gmina Polkowice na realizację tego projektu to 125 tys. zł.

Poprzedni artykułPolkowiccy policjanci wyróżnieni
Następny artykułWOK i PCA razem

1 KOMENTARZ

  1. Pomysł fajny tylko dlaczego aby wypożyczyć rower trzeba samochodem jechać i poszukać gdzie stoi wolny. Powinien być system pokazujący online. Ostatnio dwa razy z żoną szukaliśmy rowerów. Niestety po wizycie w trzech bazach odechciało nam się. Były puste. I dlaczego tak mało miejsc ( baz )? Na taki teren tylko osiem? Oczywiście piszecie wszędzie że rower można zostawić gdziekolwiek w mieście. Super! Ale dopiszcie za 10 zł! Dodatkowej opłaty. Wszędzie nagłaśniane że służą dojeżdżającym do pracy w strefie. A reszta mieszkańców? Ktoś pomyślał o reszcie?

Comments are closed.