Oddają władzę mieszkańcom powiatu

1
877

Radni przyjęli przepisy w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Określone zostały również zasady, na jakich mieszkańcy będą mogli składać własne projekty uchwał do rady powiatu, po otrzymaniu odpowiedniej liczby podpisów.

-Radni powiatu polkowickiego przyjęli tak naprawdę dwie uchwały, które oddają władzę mieszkańcom powiatu polkowickiego.  Jedna dotyczy obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej oraz druga, która dotyczy zasad przeprowadzania konsultacji społecznych. Przepisy określają sposób i tryb składania inicjatyw społecznych- mówi Krzysztof Nester, wicestarosta polkowicki.

Mieszkańcy powiatu polkowickiego będą mogli tworzyć komitety, które zajmą się przygotowaniem projektu uchwały, jego promocją i zbieraniem podpisów poparcia mieszkańców.  Podpisów musi być co najmniej 300. Uchwały nie mogą jednak dotyczyć spraw, które ustawowo realizowane są przez zarząd powiatu lub starostę.

Poprzedni artykułJubilaci świętowali [FOTO]
Następny artykułPowiatowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego [FOTO]
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. Słabo ,przepisy lub uchwały nie są znane szerokiej społeczności brak szczegółów ,300 podpisów to duzo dla gmin a tymbardziej wiosek.”Mieszkańcy powiatu polkowickiego będą mogli tworzyć komitety, które zajmą się przygotowaniem projektu uchwały, jego promocją i zbieraniem podpisów poparcia mieszkańców. “i na tym koniec daleka droga do realizacji ewentualnej uchwały.Obywatelska inicjatywa jest poważnie ograniczona przez ogólną zasade”Uchwały nie mogą jednak dotyczyć spraw, które ustawowo realizowane są przez zarząd powiatu lub starostę “czyli daleko do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

Comments are closed.