Powiatowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego [FOTO]

0
911

Były gry i zabawy dla starszych i młodszych,  słodki poczęstunek i wiele radości. Wszystko w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które od kilku lat organizuje powiat polkowicki.

Na terenie powiatu polkowickiego funkcjonują 2 rodziny zastępcze, 2 rodzinne domy dziecka,20 rodzin niezawodowych i 74 rodziny spokrewnione, w których, pod opieką, jest  około 120 dzieci. Od kilku lat powiat polkowicki w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, organizuje rodzinny piknik. Jak zaznacza Kamil Ciupak, starosta polkowicki-“to doskonała okazja, by podziękować rodzinom za trud i odpowiedzialność, jaką wkładają w wychowywanie dzieci”.

-Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca i dobrej woli, aby nie bali się odpowiedzialności, aby nie bali się tego czy będą dobrymi rodzicami czy nie. Oczywiście, że wychowywanie dziecka wiąże się z wieloma trudnościami, ale jestem pewien, że ich wdzięczność oraz miłość wynagradza wszelkie trudy. Zachęcam do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie- dodaje starosta.

Rodzinny piknik odbył się przy plebanii Parafii św. Michała Archanioła w Sobinie (gmina Polkowice). Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

-To jest czas kiedy my możemy jako pracownicy i urzędnicy podziękować wszystkim rodzinom zastępczym za to, że otaczają opieką te dzieci, które nie mogą być ze swoimi biologicznymi rodzicami. To ważny moment, nie tylko dla nas, ale i dla tych rodzin- zaznacza mówi Elżbieta Sworacka-Dul, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach.

 

Poprzedni artykułOddają władzę mieszkańcom powiatu
Następny artykułPolkowiczanka na Dolnośląskiej Gali Talentów
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651