Polkowickie “Szprychy” wyruszyły w miasto [FOTO]

0
1198

W Polkowicach oficjalnie wystartował projekt pn. “Szprychy- Polkowicki Rower Miejski”. Do dyspozycji mieszkańców jest 50 nowoczesnych rowerów, które uruchamiane są poprzez aplikację. Oficjalne otwarcie wraz z przejażdżką na miejskich jednośladach odbyło się na polkowickim rynku.

Jesteśmy gminą przyjazną dla mieszkańców. Polityka rowerowa jest dla nas ważna. Więcej rowerów w mieście to mniej samochodów, mniej parkingów i więcej zieleni i zdrowia. Na tym zależy naszym mieszkańcom – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

“Szprychy- Polkowicki Rower Miejski” to projekt unikatowy w skali Zagłębia Miedziowego. Pierwsze, nowoczesne rowerowy są już po jeździe testowej, w której uczestniczyli także przedstawiciele firm partnerskich projektu: CCC, Volkswagen Motor Polska i Sanden.

-Aby rozpocząć jazdę należy ściągnąć aplikację, zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, zeskanować kod i możemy ruszać w drogę. Pierwsze 20 minut jest darmowe, a następnie włącza się naliczanie minutowe, czyli 5 groszy za minutę. To daje 3 złote za godzinę jazdymówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza ds. górnictwa i komunikacji. Przygotowaliśmy osiem stacji do oddawania i wypożyczania rowerów. To cztery stacje w samym mieście: na osiedlu Polanka, ul. Kolejowej, przy Straży Miejskiej oraz na basenach zewnętrznych, jedna znajduje się na Dolnych Polkowicach, a trzy na polkowickiej podstrefie – dodaje.

Koszt utrzymania jednośladów w sezonie rowerowym to około 125 tysięcy złotych. W koszt wchodzi serwis, relokacja, zakup rowerów, utrzymanie aplikacji i strony internetowej.
Poprzedni artykułZ nami bezpieczniej! [FOTO]
Następny artykułDzień Dziecka teatralnie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651