Polkowiccy uczniowie z wizytą w Izraelu

0
753

Polkowiccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 biorą udział w autorskim  projekcie “Od Holocaustu do żywej nadziei”, który rozpoczął się już we wrześniu minionego roku. W ramach projektu uczniowie wyjechali na tydzień do Izraela, gdzie spotkali się m.in. z panią Martą Goreń, ocalałą z Holocaustu oraz honorowym konsulem RP Jerozolimy profesorem Zeevem Baranem.

Izrael to był kolejny punkt projektu, który stworzyła nasza nauczycielka, pani Dorota Doskocz. Cały projekt ma na celu wyedukować nas i wpoić odpowiednie wartości.  Największym przeżyciem było spotkanie z panią Martą Goreń, ocalałą z holokaustu, która przed wojną mieszkała w Warszawie, a następnie przeniosła się do Izraela. Zwiedziliśmy ścianą płaczu, stare miasto i tunele hiskiasza. To było wspaniałe– mówi Otylia Stępień.Samo znaczenie kulturowe jest dla mnie czymś niesamowitym. Instytut Jad Waszem wywarł na mnie ogromne wrażenie. Forma przekazu, którą oferuje to muzeum jest zupełnie inna, niż to, czego uczymy się w podręcznikach szkolnych- dodaje Jakub.

W ramach projektu zrealizowana została także wystawa “Anna Frank, historia na dzień dzisiejszy”, którą  przygotowała Fundacja Dom Pokoju w partnerstwie z Domem Anny Frank oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przewodnikami po wystawie byli sami uczniowie, którzy z niezwykłą pasją opowiadali o życiu żydowskiej dziewczynki, która zmarła w obozie koncentracyjnym.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu gminy Polkowice.

Poprzedni artykułPrezes Aquaparku – nagroda mu się należała, ale odmówił jej przyjęcia
Następny artykułMiska z wodą dla zwierząt przed Urzędem Gminy
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651