Dom Krótkiego Pobytu w Przemkowie ma już rok!

0
1492

Dom Krótkiego Pobytu dla seniorów w Przemkowie świętował swoje 1. urodziny. Był tort, wspólna zabawa i mnóstwo życzeń. W uroczystości udział wzięli samorządowcy, wspierający pracę Domu Krótkiego Pobytu, instruktorzy i terapeuci oraz podopieczni ośrodka.

Dom Krótkiego Pobytu powstał w 2018 roku z ramienia Fundacji ”EUDAJMONIA”. Wspiera on  osoby starsze, niesamodzielne i z niepełnosprawnościami. Na co dzień w domu  przebywa 5 osób. Otrzymują tam wsparcie zindywidualizowane i kompleksowe. Podczas trzytygodniowego turnusu w ośrodku, podopieczny ma szansę skorzystać m.in.  z rehabilitacji, warsztatów psychologicznych, seksuologicznych oraz terapii ruchem.

To przedsięwzięcie jest ogromnym sukcesem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wspiera nas bardzo dużo osób. Są to władze samorządowe, instruktorzy, terapeuci, fizjoterapeuci, a także ludzie dobrej woli, bez których nasza praca nie miałby sensu.mówi Małgorzata Karlak-Kąca, kierownik Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie. –Podpieczni przyjeżdżają do nas na trzytygodniowe turnusy, podczas których mają zapewnioną kompleksową opiekę. To czas, kiedy nie tylko oni, ale również ich rodziny, mogą odpocząć i nabrać sił. Przebywają w naszym domu od godziny 8.00 do godziny 18.00. Mają pełne wyżywienie, pełne wyposażenie, specjalistyczny transport i opiekę. Wszystko finansowane jest ze środków Unii Europejskiej, więc pobyt w naszym domu jest całkowicie bezpłatnydodaje.

Dom Krótkiego Pobytu to kolejny projekt realizowany z ramienia fundacji EUDAJMONIA. Fundacja powstała w 2007 roku z inicjatywy młodych społeczników i wolontariuszy. Dzisiaj jest najszybciej rozwijającą się fundacją na terenie całego województwa dolnośląskiego. Fundacja jest  członkiem Polskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Koalicji  na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością oraz sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy.

Nasza siedziba znajduje się w Polkowicach i działania na terenie powiatu polkowickiego są nam bardzo bliskie. Ilość osób, które na co dzień korzystają z naszych form wsparcia, a możemy mówić o setkach osób, potwierdza, jak ważne jest wsparcie osób z niepełnosparwnosciami- mówi Grzegorz Jucewicz, prezes zarządu Fundacji Eudajmonia.

 Działania fundacji odbywają się przy ścisłej współpracy z samorządem powiatu polkowickiego. Prężnie rozwijające się działania społeczne stanowią priorytet zadań Zarządu Powiatu.

 Głównym przesłaniem nowego zarządu powiatu polkowickiego jest praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz wszelkie działania społeczne. Planujemy już niedługo otworzyć Środowiskowy Dom Samopomocy. Jesteśmy w trakcie rozmów i szukania dogodnego miejsca na terenie powiatu polkowickiego. W tym domu znajdą miejsce osoby z różnymi niepełnosprawnościamimówi Krzysztof Nester, wicestarosta polkowicki.

O postępach prac samorząd będzie informował na bieżąco.

 

Powiat Polkowicki

 

 

 

Poprzedni artykułKoncertowe szaleństwo w Polkowicach [FOTO]
Następny artykułMożna już głosować!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651