Jechał chodnikiem, bo chciał uniknąć kontroli

0
1842

52- letni mieszkaniec Polkowic, chcąc uniknąć policyjnej kontroli, postanowił, że zamiast z jezdni, skorzysta z chodnika. Na “pomysłowego” kierowcę zwrócili uwagę trzej chłopcy, którzy bawili się nieopodal przejeżdżającego pojazdu.

-Trójka chłopców w wieku od 10 do 14-lat zauważyła przejeżdżający chodnikiem pojazd marki suzuki, a następnie jego zderzenie z pobliską latarnią. Nastolatkowie zwrócili uwagę również na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu i mimo, że mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, postanowili zadzwonić pod numer alarmowy– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy.

Chłopcy opisali całe zderzenie podczas rozmowy z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zatrzymanie kierowcy było więc dla polkowickich funkcjonariuszy kwestią czasu. Alkomat po badaniu 52-latka wykazał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Polkowic w rozmowie z policjantami tłumaczył, że z obawy przed policyjną kontrolą postanowił być bardziej niewidoczny i zamiast jezdni na trasę przejazdu wybrał chodnik. Mężczyzna zaraz po tym jak został zatrzymany, stracił również prawo jazdy.

Poprzedni artykułWybory do Rady Osiedla Polanka – wyniki
Następny artykułTeatr Modrzejewskiej zagości w Polkowicach
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651