Teatr Modrzejewskiej zagości w Polkowicach

0
947

Jest podpisane porozumienie o współpracy w ramach realizacji projektu “Modrzejewska w Polkowicach”.

Konferencja prasowa  w tej sprawie odbyła się na polkowickim rynku, gdzie już  22 czerwca, o godzinie 21.00, będzie można zobaczyć pierwszy Spektakl pt. „Skarb Wdowy Schadenfreude”. Będzie to również ostatnie wydarzenie w ramach Dni Polkowic 2019.

-Projekt “Modrzejewska w Polkowicach” nawiązuje do pewnej tradycji grania naszych spektakli na Dolnym Śląsku, tj. pewien rodzaj naszego stylu. Od lat pokazujemy nasze przedstawienia w różnych miastach i miasteczkach Dolnego Śląska, a Polkowice będą 13 miejscem– mówił w trakcie konferencji Jacek Głomb, dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. –Pierwszy nasz spektakl “Skarb Wdowy Schadenfreude”, który zobaczycie państwo na polkowickim rynku, powstał w 2016 roku w ramach projektu “Teatr w podwórkach”, finansowanego przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016- dodaje dyrektor.

Współpraca nie będzie jednorazowa. Legnicki Teatr powróci do Polkowic z kolejnym spektaklem kolejno w  październiku, listopadzie i grudniu. Z rozwoju kulturalnego Polkowic cieszy się również burmistrz miasta.

Bardzo się cieszę, że Polkowice otwierają się na współpracę z innymi gminami i instytucjami, w tym z tymi szczególnie zasłużonymi dla dolnośląskiej kultury,jak m.in. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Polkowicach. Po raz kolejny polkowicki rynek zatętni życiem, a hasło “Gmina Polkowice- serce Zagłębia Miedziowego, dopełni się w tym szczególnym wymiarze kultury– zaznaczył burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 70 tysięcy. Całość projektu sfinansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Poprzedni artykułJechał chodnikiem, bo chciał uniknąć kontroli
Następny artykułGimnazjaliści żegnają szkołę
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651