Jest połączenie autobusowe Polkowic z Lubinem

0
1780

Bezpłatny autobus w kierunku Lubina wyruszył dzisiaj o godzinie 10.36. Inauguracyjny przejazd bezpłatna komunikacją cieszył się ogromnym powodzeniem wśród polkowiczan. To kolejny etap walki z wykluczeniem komunikacyjnym naszej gminy.

To niewątpliwie historyczna chwila dla Polkowic. Po wielu latach wykluczenia komunikacyjnego, powróciły połączenia autobusowe.

Dla takich chwil warto być samorządowcem.  To jest historyczny moment dla Polkowic.  Uruchomiliśmy bezpłatną komunikację Polkowice-Lubin. To wygodne autobusy, które są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami i matek z dziećmi. Teraz mieszkaniec, który wsiądzie w Polkowicach, będzie mógł wysiąść na dworcu w Lubinie i dalej podróżować koleją do innych miast-  komentuje Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Obecny podczas wydarzenia radny Sejmiku Dolnośląskiego Piotr Karwan, poza gratulacjami dla polkowiczan, zapewnił wszystkich zebranych o wsparciu działań, których efektem będzie jeszcze skomunikowanie Polkowic z regionem połączeniem kolejowym.

Podejmujemy istotne działania w tym kierunku i liczę, że niebawem będziemy mogli o tym powiedzieć coś więcej. Prace trwają i jesteśmy dobrej myśli, że Polkowice wrócą na mapę kolejową kraju – dodał radny Karwan.

Autobus do Lubina, to nie tylko powrót do dawnego połączenia, a przede wszystkim dogodny i łatwy dojazd do uruchomionego niedawno dworca kolejowego PKP Lubin. Z Polkowic autobusy wyjadą z przystanku przy ulicy Młyńskiej – Dworca Autobusowego PKS. Do końcowej stacji przy lubińskim PKP podróż zajmie ok. 28-29 minut.

W Polkowicach autobus do pokonania ma sześć przystanków, włącznie z początkowym. Mieszkańcy skorzystać mogą z autobusów również z przystanków: Głogowska – PCUZ, 11 Lutego – ogrody działkowe, 3 Maja przy SP3, 3 Maja przy polkowickim kinie i przy stacji paliw, przy ulicy Kopalnianej. Pomiędzy Polkowicami a Lubinem autobus zatrzyma się na trzech przystankach: Lubiński Las – Szklary Górne, Lubin – Zakłady Górnicze i później Szyb Wschodni. W samym Lubinie autobus dowiezie pasażerów na siedem przystanków: Stadion, M. Curie – Skłodowskiej – MCZ, M. Curie – Skłodowskiej – cmentarz, T. Kościuszki  – Dworzec PKS, M. Curie – Skłodowskiej – szkoła, 1 Maja i przystanek końcowy przy ul. Kolejowej.

Autobus kursować będzie 7 dni w tygodniu i wpisze się na stałe w krajobraz mapy komunikacyjnej Gminy i regionu. Bezpłatna linia autobusowa jest współfinansowana przez samorządy Polkowic i Lubina.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia za darmo można podróżować do Grębocic. Niedługo, bo już we wrześniu, darmowa komunikacja wyruszy w kierunku gminy Jerzmanowa oraz Chocianowa.

 

 

Poprzedni artykułKoniec ery „Cesarzowej” w PCUZ-ie?
Następny artykułAutokary do policyjnej kontroli