Autokary do policyjnej kontroli

0
816

Ruszyły wakacje i kontrole polkowickiej “drogówki”. Funkcjonariusze szczególny nacisk kładą na kontrole autokarów i busów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek.

-W związku z trwającymi wakacjami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek– mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy.

Policja przygotowała również specjalne, stałe miejsce, gdzie odbywają się kontrole stanu technicznego pojazdów i psychofizycznego kierowców.

-W powiecie polkowickim, jako miejsce kontroli autobusów, wyznaczono parking przy ul. Kopalnianej 2 w Polkowicach. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek.Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji– dodaje Rybikowski.

Zgłosić kontrolę można osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 76-846-33-21 lub 76-846-33-00.

Poprzedni artykułJest połączenie autobusowe Polkowic z Lubinem
Następny artykułMotocyklista w szpitalu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651