Ponad 14 mln zł na nowe autobusy

0
573

Gmina Polkowice pozyskała ponad 14,3 mln zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na zakup nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów miejskich.

Otrzymane przez gminę pieniądze pochodzą z projektu „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Środki są już pewne i przyznane, ale 9 nowoczesnych autobusów trafi do Polkowic za około 14 miesięcy, bowiem realizacja projektu zaplanowana jest na lata 2020- 2021.

– Pojazdy te będą wyposażone w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, m. in. tablicę informacyjną oraz monitor, na których wyświetlane będą np. cała trasa przejazdu, numer linii jaką autobus obsługuje oraz czas przejazdu pomiędzy przystankami. Cały tabor wyposażony będzie również w głośniki, z których popłyną zapowiedzi o następnym przystanku oraz przystanku, na którym autobus obecnie będzie się znajdował– informuje Roman Tomczak, rzecznik polkowickiego magistratu. I dodaje, że dodatkowo na przyciskach „stop” znajdzie się litera „S” w alfabecie Braille’a, a na obiciach foteli piktogramy sygnalizujące pozostałym pasażerom, że jeśli do autobusu wsiądzie osoba niepełnosprawna lub np. z małym dzieckiem, to należy ustąpić należne jej miejsce.

Obecnie Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach posiada 9 autobusów, w tym dwa z napędem elektrycznym.

Poprzedni artykułMateusz Morawiecki w HM Legnica i ZG Lubin
Następny artykułStawiają na młodych
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651