35 lat zespołu Echo z Chocianowca

0
1041

35-lecie swojego istnienia świętował zespół folklorystyczny Echo z Chocianowca. Z tej okazji zespół wyróżniony został czekiem w wysokości 2000 złotych. Finansowe wyróżnienie pochodzi z powiatu polkowickiego, a przeznaczone zostanie na wycieczkę w góry.

Zespół folklorystyczny Echo z Chocianowca  powstał w 1984 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu (gm. Chocianów). W swoim repertuarze posiada pieśni z różnych regionów Polski, a także piosenki lwowskie, francuskie, czeskie, ukraińskie, bośniackie oraz starodawne kolędy i pastorałki. Zespół wydał nawet swoją płytę w 2006 roku. Najstarszy muzykant w zespole ma 84 lata, a najmłodsza solistka 5 lat.

W trakcie Dni Jagody w Chocianowie zespół Echo świętował swój wyjątkowy, bo 35- letni Jubileusz. .Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego Franciszek Skibicki wręczył zespołowi prezent w formie czeku.

-Czas mija i to szybko. Jeździmy z zespołem po całym kraju i Europie. Robimy to charytatywnie. Kwota, którą otrzymaliśmy od powiatu polkowickiego jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Wiemy na pewno, że przeznaczymy ją na wycieczkę zespołu. Jeszcze nie wiemy, gdzie pojedziemy, ale na pewno będą to góry. Zespół zasłużył na odpoczynek- mówi Wojciech Drozd, lider zespołu Echo.

 

Poprzedni artykułBurmistrz udzielił pierwszego ślubu
Następny artykułRodzina 500 plus. Można składać wnioski
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651