Rodzina 500 plus. Można składać wnioski

0
511

Od północy można już składać wnioski o przyznanie świadczenia Rodzina 500 plus również na pierwsze i jedyne dziecko, a także przebywające w pieczy zastępczej rodzinnej i instytucjonalnej. W całym kraju wpłynęło od północy już ponad 100 tys. wniosków drogą elektroniczną. Blisko 10 tysięcy wniosków złożyli rodzice, starający się o świadczenie z programu Dobry Start.

W Polkowicach uprawnionych do pobierania świadczeń jest ponad 5000 dzieci, a pierwsze wnioski już wpłynęły drogą elektroniczną.

-Od godziny 12 w nocy do godziny 8 rano wpłynęło 60 wniosków na świadczenie wychowawcze 500 plus. Ponad 20 wniosków wpłynęło na świadczenie z programu Dobry Start. To jest to 300 złotych, które się uczą. Zachęcamy, aby składać wnioski drogą elektroniczną, wówczas unikniemy błędów w postaci m.in. nieprawidłowo podanego numeru konta. To również znacznie przyspieszy działania rodziców, jak i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej -mówi Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach. –W tym momencie wnioski składane są tylko drogą elektroniczną, natomiast od 1 sierpnia na zasadzie złożenia wniosku w wersji papierowej do Ośrodka Pomocy Społecznej– dodaje.

Wnioski można składać online – za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Co na temat rządowego programu sądzą polkowiczanie? Sprawdziliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię