Świat pod Kyczerą zagości w Polkowicach!

0
1119

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny ”Świat pod Kyczerą” zawita w Polkowicach. Już 6 lipca o godzinie 15.00 przez Rynek przejdzie kolorowy korowód, a następnie o godzinie 16.00 w Amfiteatrze przy przy Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku odbędzie się koncert galowy.

 

„Świat pod Kyczerą” to jedno z najważniejszych folklorystycznych wydarzeń kulturalnych realizowanych w Zagłębiu Miedziowym i na Dolnym Śląsku. Impreza posiada już ponad dwudziestoletnią historię. 

-Serdecznie zapraszamy na 22. edycję festiwalu folklorystycznego Świata pod Kyczerą”. Impreza odbędzie się w ramach Polkowickiego Lata Kulturalnego. Do Polkowic tego dnia zawitają zespoły z całego świata– mówi Justyna Gleba- Kajak z Polkowickiego Centrum Animacji.

Na zaproszenie organizatorów Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” przyjedzie blisko 200 artystów z Indii, Hiszpanii, Serbii, Ukrainy, Rumunii, Albanii i Polski. W ciągu jedenastu festiwalowych dni na Dolnym Śląsku zaprezentują się oni podczas korowodów ulicznych i dużych koncertów galowych.

W Polkowicach wystąpią:

– Folk Ensemble „Mladost” – Serbia

– Punjab Cultural Group – Indie

– Onatz Dantza Taldea – Hiszpania (Kraj Basków)

– Folk Dance Group „Tysmieniczanka” – Ukraina

– Folklori Nder Breza – Albania

– Folklorni subor „Oblik” – Słowacja

– Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”

– Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” – Polska

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, który niedawno został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga. Przy organizacji Festiwalu Zespół współpracuje z miejscowymi samorządami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami.

Poprzedni artykułDrugi zdrój wody pitnej w Polkowicach
Następny artykułPolkowiccy eksploratorzy sprawdzają historię
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651