Jaśniej i bezpieczniej

4
1141

Nowe oświetlenie oraz drogi wraz z ciągami pieszo-rowerowymi. To kolejne inwestycje, które w znacznym stopniu poprawią bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców naszej gminy.

Na terenach wiejskich inwestycje związane były z budową oraz modernizacją oświetlenia. W Suchej Górnej  zakończyły się roboty polegające zarówno na zamontowaniu nowego oświetlenia na odcinku ul. Żurawiej, jak i doświetlenia ul. Leśnej. W sumie zamontowanych zostało 11 nowych lamp. Natomiast w Kaźmierzowie poddano modernizacji już istniejące oświetlenie. Stare oprawy lamp zostały zastąpione tymi nowoczesnymi – ledowymi. Zmodernizowane zostały w sumie 23 lampy.

Budowa nowego oświetlenia oraz wymiana starych opraw na nowoczesne wpływa na poprawę jakości oświetlenia dróg i terenu, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg – informuje Beata Więckowska-Wańczyk, p.o. kierownika Referatu Inwestycji w UG Polkowice.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz użytkowników dróg to nie jest jedyna korzyść, jaka płynie z montowania nowoczesnych lamp. 

Zastosowanie technologii LED wpisuje się w katalog tzw. „zielonych zamówień”, tj. stosowania rozwiązań przyjaznych środowisku. Mowa tu zarówno o znacznie niższym niż w przypadku opraw sodowych czy metahalogenowych zużyciu energii elektrycznej, jak i o ograniczeniu zanieczyszczenia przestrzeni światłem – dodaje Beata Więckowska-Wańczyk.

Koszt obu tych inwestycji wyniósł nieco ponad 70 tys. złotych

Kolejną ważną inwestycją, która właśnie się zakończyła to wykonanie infrastruktury drogowej na obszarze os. Owocowego. Mieszkańcy ulic Cytrynowej, Czereśniowej, Gruszkowej oraz Owocowej mają nową drogę, ciągi pieszo-rowerowe, miejsca postojowe oraz wjazdy do posesji.

Budowa dróg wewnętrznych – ulic: Gruszkowej, Czereśniowej, Cytrynowej i odcinka ul. Owocowej  stworzyła spójny  i kompletny systemu nowoczesnych dróg osiedlowych. Zostały wypełnione wszystkie oczekiwania mieszkańców w zakresie nie tylko komunikacji samochodowej ale i także bezpiecznej komunikacji pieszych i rowerzystów – podsumowuje Beata Więckowska-Wańczyk.

Wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 3,5 mln złotych.

 

MCH

Poprzedni artykułPolkowiccy eksploratorzy sprawdzają historię
Następny artykułNowe bloki socjalno-komunalne
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

4 KOMENTARZE

  1. To teraz zapraszam do Suchej Górnej na nowe osiedle, gdzie już od 7 lat obiecują drogi! My też mamy oczekiwania, a ciągle tylko obiecują

  2. Widzę Pani Klaudio, że ciężko zamieścić na waszej stronie komentarz do artykułu, szczególnie jeśli jest nie na rękę niektórym osobom

  3. W d… ch się wam poprzewracało. My w Sobinie po kilkanascie lat na drogi czekamy nie mowiac o oswietleniu!

  4. To ja również zapraszam na Osiedle Dąbrowskiego (nie mylić z ulicą o tej samej nazwie). Chodniki jeszcze z płyt betonowych, których chyba już nigdzie nie ma w mieście. Chociaż przy niektórych posesjach?! Trzeba uważać aby się nie przewrócić. “Nową drogę, ciągi pieszo-rowerowe, miejsca postojowe oraz wjazdy do posesji” – nikt nigdy tego nie robił, nie poprawiał od czasu powstania osiedla. Nawet tereny zielone sprzątają z łaski. Zapraszam na spacer po osiedlu.

Comments are closed.