Nowe bloki socjalno-komunalne

1
2108

Jeden z dwóch budynków wielorodzinnych, które powstały przy ul. Wojska Polskiego, zostanie niebawem oddany do użytku. Znajdzie się tam 49 mieszkań w standardzie „pod klucz”.

Obecnie trwają formalności związane z przekazaniem do zarządzania Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Polkowicach budynku nr 1. Składają się na niego dwa segmenty połączone łącznikiem. W 4-piętrowych budynkach będzie mogło zamieszkać 49 rodzin w mieszkaniach dwu- lub jednopokojowych. Standard mieszkań to tzw. wykończenie pod klucz.

Wykończenie mieszkań daje możliwość zamieszkania bez konieczności wyposażania w podstawowy sprzęt. Jedyne wyposażenie o jakie muszą zadbać przyszli lokatorzy to umeblowanie  – informuje Tomasz Duszyński, inspektor ds. inwestycji w UG Polkowice.

Ściany zostały wykończone gładzią i pomalowane farbą emulsyjną. W łazienkach, zarówno na podłodze jak i na ścianach, położone są płytki. Dodatkowo wyposażono je m.in. w umywalki i wanny z bateriami oraz wc. W kuchni znajdziemy kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym oraz zlewozmywak z baterią i szafką. Mieszkania na parterze posiadają tarasy, natomiast te zlokalizowane wyżej posiadają loggie lub balkony.

Budynek nr 2, także składający się z dwóch segmentów, powinien zostać wykończony do września tego roku.

Drugi kompleks jest identyczny, jak pierwszy. Standard wykończenia również nie będzie różnił się od poprzedniego – zaznacza Tomasz Duszyński.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking, który docelowo ma posiadać 92 miejsca postojowe. Cały teren zostanie oświetlony 30 lampami.

Budynki przeznaczone będą na mieszkalnictwo zarówno komunalne jak i socjalne. Prawo do przydziału mają osoby, które nie będą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego oraz zaległości z tytułu użytkowania lokalu, spełniają kryterium dochodowe, a także inni uprawnieni. Zasady przydziału zostały określone w uchwale Rady Miejskiej nr XXXII/364/02 z dnia 26 lutego 2002 r (ze zmianami).

Koszt inwestycji to kwota przeszło 15 mln złotych.

 

Źródło: UG Polkowice

Poprzedni artykułJaśniej i bezpieczniej
Następny artykułPrzysypany górnik nie żyje

1 KOMENTARZ

  1. CZYTAM KOMENTARZE NA FORACH DOTYCZĄCYCH NOWEJ WŁADZY I ODCZUCIE MAM TAKIE, ZE WSZYSTKIE NEGATYWNE PISZĄ TE SAME OSOBY KTÓRE POTRACIŁY SWOJE CIEPŁE POSADKI, DODATKOWE PRZYWILEJE I MOŻLIWOŚĆ “DOJENIA” TEGO MIASTA. BO STRASZENIE REFERENDUM WYRZUCENIEM (Z PRACY), ROZLICZANIEM – TO WSZYSTKO SWIADCZY W JAKIM SPOŁECZEŃSTWIE ŻYJEMY. NIKT JUZ NIE PAMIĘTA POPRZEDNIEJ WŁĄDZY LUKSUSÓW, KAMIENIC, GADŻETÓW, PLAZM, iPCHONÓW, SAMOCHODÓW SŁUZBOWYM WKŁADÓW DO SPÓŁEK PO MILION ZŁOTYCH, DOMÓW NAD JEZIOREM, WYNAJMU MIESZKAŃ, ZDRAD, ROZBIJANIA MAŁZEŃSTW, PREZENTÓW OD PRZEDSIĘBIORCÓW, BRAKU KOMPETENCJI, LENISTWA, BRAKU SZACUNKU itd. … itd. … TĘSKNIĄ I PISZA TO CI, KTÓRZY CHCĄ ZNOWU OSZUKIWAC LUDZI KOSZTEM TEGO CO UCZCIWI WYPRACUJĄ.

Comments are closed.