Prokuratura stawia zarzuty „urzędowym górnikom”

0
2983

Czterem byłym pracownikom wydziału komunikacji społecznej Urzędu Gminy w Polkowicach prokuratura postawiła zarzuty popełnienia, wspólnie i w porozumieniu, przestępstwa kradzieży energii elektrycznej, tj. czynu z art. 278 par.5 Kodeksu Karnego. Dochodzenie jest na etapie zaawansowanym, a wstępna wysokość szkód poczynionych na szkodę polkowickiego magistratu została ustalona na kwotę nie mniejszą niż 7500 zł.

Jak poinformowała nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Lidia Tkaczyszyn, kradzież energii elektrycznej ma ścisły związek z podłączeniem przez podejrzanych urządzenia do wydobywania kryptowaluty do sieci elektrycznej w jednej z urzędowych kamienic. Podłączone urządzenie wykorzystywane było przez podejrzanych do celów prywatnych.

Podejrzani to czterej mieszkańcy Polkowic w wieku od 33 do 42 lat. Wszyscy zatrudnieni byli w wydziale komunikacji społecznej Urzędu Gminy, który zlikwidowany został w styczniu 2019 r przez obecnego burmistrza Polkowic. Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Poprzedni artykułJarmark kupiecki w Gaworzycach
Następny artykułŚwiat pod Kyczerą w Polkowicach