Rekrutacja do szkół średnich w powiecie polkowickim. Miejsc wystarczy dla wszystkich

0
1319

Uczniowie z powiatu polkowickiego poznali  wyniki rekrutacji do szkół średnich. Według zapewnień powiatu, do wymarzonych placówki dostaną się wszyscy uczniowie.  Zainteresowanie szkołami średnimi w Polkowicach i Chocianowie jest tak duże, że utworzone zostaną dodatkowe oddziały.

Z informacji, które przedstawili urzędnicy, wynika, że do Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, do liceum, wpłynęło około 125 podań, natomiast chętnych do nauki w technikum jest około 182 uczniów. Zainteresowanych nauką w chocianowskim Zespole szkół jest w sumie 196 osób.

Zakwalifikowaliśmy ponad 95% osób, które złożyły wnioski. Udało się to tylko i wyłącznie dzięki temu, że uruchomiliśmy dodatkowy oddział w technikum zarówno po gimnazjum jak i szkole podstawowej. Organ prowadzący podjął wczoraj taką decyzję. I jeśli wybory absolwentów zostaną podtrzymane to będziemy mieć o jeden oddział w technikum więcej – mówi Jolanta Rubiś-Kulczycka, dyrektor ZS w Polkowicach.

Podczas rekrutacji do szkół średnich w powiecie polkowickim największym zainteresowaniem cieszyło się technikum informatyczne w Polkowicach i mechatroniczne w Chocianowie. By sprostać reformie edukacji i znaleźć miejsce do nauki dla podwójnego rocznika, w obu placówkach będzie więcej pierwszych klas. To właśnie w klasach o tych profilach powstaną dodatkowe oddziały.

Do 24 lipca uczniowie mają czas, by potwierdzić wybór placówki. Dzień później szkoły przedstawią listy osób przyjętych. Wtedy też rozpocznie się nabór uzupełniający.

Poprzedni artykułLuksusy byłej władzy trafią do dzieci
Następny artykułLuksusy byłej władzy. Ciąg dalszy
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651