Luksusy byłej władzy. Ciąg dalszy

3
3306

Podaruj sobie odrobinę luksusu. Pamiętacie takie hasło reklamowe? Okazuje się, że w czasach rządów Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic było ono hasłem bardzo popularnym. Niestety, nie dla wszystkich. Jako jedynej redakcji, udało się nam dotrzeć do stanu mienia jakim dysponowali zastępcy byłego burmistrza W. Wabika. Sumy i sprzęt budzą emocje, tym bardziej, że to wszystko za publiczne pieniądze.

Niedawno pisaliśmy o luksusach byłej władzy, które na szczęście trafiły do dzieci z Domu Dziecka (https://tiny.pl/td3r4). Jak się okazuje, to tylko wierzchołek góry lodowej. Okazało się bowiem, że zastępcy byłego szefa miasta mieli na swoim koncie sprzęt i wyposażenie biura o łącznej wartości ok. 90 tys. złotych, w tym sama zastępczyni Renata Dembek na ponad 50 tysięcy zł. Przyjrzeliśmy się bliżej mieniu, jakim dysponowała. Rozumiemy dywan za ok. 1500 zł 😉 , biurka, szafki, stół konferencyjny itd. Zrozumieć jednak ciężko fakt, że jedna osoba dysponowała sprzętem multimedialnym, którego pozazdrościć może mała agencja reklamowa:


(stan na 30.11.2018 r.)

Być może się czepiamy. Być może ten wysokiej klasy sprzęt multimedialny był potrzebny, aby w nowych mediach wyręczać wydział promocji, być niczym Social Media Ninja. Sprawdziliśmy – śladu po Ninji brak. Nie udało nam się skontaktować z byłą wiceburmistrz i zapytać: po co jej był potrzebny cały ten sprzęt. Wystąpiliśmy zatem do urzędu z zapytaniem, jak argumentowany był ich zakup.

Poprzedni artykułRekrutacja do szkół średnich w powiecie polkowickim. Miejsc wystarczy dla wszystkich
Następny artykułPodpisali list intencyjny z KGHM

3 KOMENTARZE

  1. Jpd, oni chyba oszaleli?? Odlot ekipy Wieśka i Emila. Prosto w multimedialny kosmos. A zadłużenie gminy rosło. Dramat 🙁

  2. Dobrze że ludzie w porę powiedzieli STOP ! temu rozkradaniu. Gdyby nie Lepsze Polkowice i madrość Burmistrza Puźnieckiego dzisiaj by była koalicja PdMP z PiS i dalej by było to samo. Bo w PiSie to trzech z Platformy Obywatelskiej a dwie osoby to nawet nie są członkami struktur.
    W Żelaznym Moście na sprzedaży piasku się też zarabia a droga zniszczona została tak ze przejechać nie można. Pani radna moze by sie wypowiedziała w tym temacie ze nie mozemy normalnie przejechać przez swoja miejscowosć !

  3. Panowie i panie z PDMP traktowali miasto jak prywatny folwark a mieszkańców jak parobków. Czy ktoś jeszcze pamieta nagrody w PCUZ dla pani prezes Marioli. Teraz płacze i robi sceny na sesji że 300.000,00 złotych to mało !? Jak tak można drwić z ludzi i być takim zachłannym ! Pamietam jak członkowie PdMP mówili między sobą – musimy “Pracować dla Mafii Polkowic” wiem że to mocne słowa ale oni tak mówili. Ze to taka nazwa się stworzyła bo jak inaczej nazwać te luksusy, te apartaemnty, mieszkania, samochody , kolorowe gadzety. Dobrze że mieszkacy się otrząsneli z tego !!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.