Podpisali list intencyjny z KGHM

0
1352

Starosta Polkowicki, wraz z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z Polkowic i Chocianowa, podpisał listy intencyjne z firmą KGHM Polska Miedź S.A. . Na mocy tego dokumentu zawiązano współpracę w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym” .

Firma KGHM Polska Miedź S.A. obejmie patronatem wybrane klasy w Zespole Szkół w Chocianowie oraz w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Dzięki temu, młodzież ucząca się  w tych klasach będzie miała zorganizowane zajęcia z praktycznej nauki zawodu, szkolenia, wizyty zawodoznawcze, a najlepsi uczniowie otrzymają stypendia ufundowane przez firmę KGHM Polska Miedź S.A.

Chodzi o umożliwienie tej młodzieży zdobywania praktycznych umiejętności i doświadczenia u jednego z najlepszych pracodawców w regionie. Będzie to również  wspieranie przez KGHM szkół i bazy dydaktycznej mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

W liście zobowiązano się do wzajemnej współpracy przez okres 10 lat. W roku szkolnym 2019/2020 patronatem zostają objęte klasy I-III z Polkowic w Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie elektromechanik, natomiast w Chocianowie klasy I-IV technikum w zawodzie technik mechatronik oraz klasa I w Szkole Branżowej  I Stopnia w zawodzie mechatronik.

Jak zaznacza Starosta Polkowicki-Kamil Ciupak- Nawiązana dwspółpracy z firmą KGHM Polska Miedź S.A.  jest dla nas bardzo ważna. Jest to niezmiennie kluczowy pracodawca w naszym regionie  z ogromnym doświadczeniem i potencjałem, a dzięki temu patronatowi młodzież z naszych szkół zdobędzie praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które będzie mogła wykorzystać na dalszym etapie swojego rozwoju.

Poprzedni artykułLuksusy byłej władzy. Ciąg dalszy
Następny artykułZamknęli skatepark ze względów bezpieczeństwa