Zamknęli skatepark ze względów bezpieczeństwa

1
962

Polkowicki skatepark zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Do końca września obiekt ma zostać jednak zmodernizowany. Jest już podpisana umowa z wykonawcą.

Kilka dni temu na ogrodzeniu okalającym skatepark pojawiła się kartka z informacją: „obiekt zamknięty do odwołania”.  Informacja wywołała  niemałą dyskusję wśród młodzieży, która użytkuje skatepark i od lat informuje władze o konieczności modernizacji obiektu. Pracownicy Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które zarządza obiektem,  naprawiali na bieżąco usterki, ale przywrócenie ich stanu do używalności pochłaniało coraz większe koszty, aż stało się to zupełnie nieopłacalne. Potwierdziła to również specjalnie powołana komisja, która oceniła stan techniczny. kompleksowa Modernizacja ruszy już we wrześniu, ale Póki co, skatepark zostaje zamknięty ze względów bezpieczeństwa.

Przebudowa skateparku jest zaplanowana na wrzesień, tak jak to było zaplanowane od samego początku. Do tego czasu skatepark miał być czynny, jednak okazało się, że zniszczenia jakie tam są spowodowane w infrastrukturze, która w całości była wykonana ze sklejki drewnianej, są na tyle duże, że zagrażają bezpieczeństwu użytkowników- mówi Roman Tomczak rzecznik UG w Polkowicach.

Umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie wszystkich prac modernizacyjnych skateparku w ciągu  10 tygodni od podpisania umowy, czyli już we wrześniu.  Koszt tej inwestycji wyniesie nieco ponad 358 tys. zł.

 

 

Poprzedni artykułPodpisali list intencyjny z KGHM
Następny artykułZnajdź swoją zgubę w Biurze Rzeczy Znalezionych

1 KOMENTARZ

Comments are closed.