Kąpielisko w Przemkowie coraz bliżej

0
1187
fot. UM Przemków

Przemkowscy radni wyrazili zgodę na zamianę gruntów będących własnością gminy Przemków na grunty Skarbu Państwa, pozostające w Zarządzie Nadleśnictwa Przemków. Taka decyzja zapadła podczas ostatniej sesji miejskiej. Przejęte tereny mają zostać przeznaczona na cele rekreacyjne. W planach- kąpielisko miejskie.

Po ostatniej sesji rady miejskiej wiadomo już, że poza terenami przeznaczonymi na rekreację, gmina przejmie również grunty pod budownictwo mieszkaniowe. W przyszłości mają być one sprzedane jako działki budowlane. W zamian, gmina przekaże Nadleśnictwu Przemków grunty, na których prowadzona będzie gospodarka leśna. Dla gminy to ważne porozumienie, ponieważ gmina od lat stara się przejąć grunty od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, aby uruchomić kąpielisko miejskie.

Podkreślał, że to pierwszy etap. Teraz przejęliśmy część budynków, parking i jeden zbiornik wodny. Kluczem do zafunkcjonowania kąpieliska jest jednak przede wszystkim rozmowa z KOWR-em, byłą agencją nieruchomości rolnych, ponieważ to od nich chcemy przejąć około 50 hektarów lustra wody- mówi Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa.

Teraz, aby możliwe było uporządkowanie i zmodernizowanie terenu, konieczne jest podpisanie aktu notarialnego i następnie zarezerwowanie środków w budżecie gminy. Jak dodaje burmistrz Przemkowa, kwestia kąpieliska powinna się zakończyć w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

 

 

Poprzedni artykułZabytkowe znalezisko w Suchej Górnej
Następny artykułNie ma dyskusji z prokuratorskimi zarzutami
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651