Wiara i podziękowanie

0
1062

Podziękowania dla polkowickiego policjanta – bezbłędnie poprowadzone dochodzenie pozwoliło odzyskać rodzinną wiarę w służby mundurowe.

Do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wpłynął list z nietypowymi podziękowaniami dla policjanta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Autor korespondencji podkreślił, że działania polkowickiego funkcjonariusza, które doprowadziły do skutecznego rozwiązania sprawy oraz odzyskania utraconego mienia, spowodowały u pokrzywdzonego i jego rodziny powrót wiary w służby mundurowe.

Aspirant Łukasz Rostek na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Podczas codziennych obowiązków z zaangażowaniem pracuje nad rozwiązaniem kilkunastu spraw. Jedna z nich dotyczyła przywłaszczenia telefonu komórkowego.

Policjant nie dość, że odzyskał przywłaszczony telefon komórkowy marki samsung o wartości tysiąca złotych, to również ustalił i zatrzymał 22-letniego polkowiczanina podejrzanego o to przestępstwo, które w tym konkretnym przypadku jest zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Nie była to jednak jedyna osoba, która usłyszała w tej sprawie zarzuty. Funkcjonariusz dotarł ponadto do mężczyzny, który nabył przywłaszczony telefon. 26-latek usłyszał zarzut paserstwa, za co może trafić do zakładu karnego na 2 lata.

Po kilku dniach od zakończenia postępowania na policjanta czekała w komendzie miła niespodzianka. Właściciel odzyskanego telefonu złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach, mł. insp. Waldemara Cichockiego oficjalne podziękowania. Autor listu podkreślił, że skuteczne rozwiązanie jego sprawy przywróciło wśród jego i jego najbliższych wiarę w służby mundurowe, a nawet rzutowało na rodzinną radość ze wspólnie spędzonego urlopu.

Cieszymy się, że sumienne wykonywanie czynności służbowe, wpisane w sposób oczywisty w zawód policjanta, są doceniane przez innych.

Poprzedni artykułDostali pieniądze z województwa
Następny artykułZostań twarzą Cuprum Arena