Strażnicy miejscy zatrzymali pijanego kierowcę

0
1235

Polkowiccy strażnicy miejscy po raz kolejny wykazali się czujnością i uwagą w trakcie pełnienia służby na terenie miasta. Udało im się zatrzymać pijanego kierowcę, który stanowił poważne zagrożenie w ruchu drogowym. 

Do zdarzenia doszło w dniu 11.08.2019r. o godzinie 4.05 w Polkowicach przy ulicy Ratowników. Strażnicy patrolujący rejon ulicy Kominka usłyszeli głośne odgłosy ruszającego z piskiem opon pojazdu, a następnie uderzenia. Natychmiast udali się w rejon, z którego dochodziły odgłosy, gdzie zauważyli samochód osobowy prowadzony przez mężczyznę. Kierujący na widok zbliżającego się radiowozu SM rozpoczął ucieczkę pojazdem ulicą Górników bez włączonych świateł– informuje Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. 

Polkowiccy strażnicy miejscy rozpoczęli pościg za kierowcą i zmusili go do zatrzymania. –Od kierującego wyczuto wyraźną woń alkoholu, wobec czego nakazano mu wyłączenie silnika i oddanie kluczyków.Następnie po zabezpieczeniu pojazdu oraz podejrzanego strażnicy wezwali na miejsce patrol policji oraz ustalili, iż kierujący uszkodził inny zaparkowany prawidłowo pojazd– dodaje komendant. 

Sprawca został przekazany przybyłym na miejsce policjantom w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

Poprzedni artykułZostań twarzą Cuprum Arena
Następny artykułSołectwa w bezprzewodowej sieci