Będzie Pumptruck w Polkowicach

0
1030

Do końca roku powstanie Rowerowy plac zabaw Pumptruck na osiedlu Polkowice Dolne. Obiekt powstanie przy ul. Przemkowskiej, w sąsiedztwie Orlika.

Gmina Polkowice ogłosiła przetarg na budowę Rowerowego placu zabaw Pumptrack. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Na zaniedbanym i porośniętym do tej pory samosiejkami  terenie zbudowane zostanie miejsce do uprawiania sportu i rekreacji.  Będzie to  88-metrowy asfaltowy tor rowerowy,  z którego będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy.

-Na tę inwestycję czekają zarówno młodsi mieszkańcy gminy, jak i starsi. Będzie to świetne miejsce to szkolenia swoich rowerowych umiejętności, ale nie tylko. To tor przeznaczony również dla deskorolkarzy i rolkarzy. Inwestycja powinna się zakończyć jeszcze w tym roku- mówi Robert Drobina, lider projektu.

Tor będzie się składał z kilku garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami będą tworzyły zamkniętą pętlę po której będzie można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu projektuje się liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. Pojawi się też plac do odpoczynku.

Poprzedni artykułBędą utrudnienia w ruchu drogowym
Następny artykułDzień dla Zdrowia w Gaworzycach