Starosta Polkowicki, Kamil Ciupak, zaprasza na Dożynki Powiatu Polkowickiego

2
1338

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września, kiedy to już większość gmin naszego powiatu będzie po swoich dożynkowych uroczystościach, starosta Kamil Ciupak zaprasza do udziału w dożynkach Powiatu Polkowickiego. Uroczystość wspólnego podziękowania za tegoroczne zbiory odbędzie się 1 września na grodowieckim wzgórzu przy Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 od mszy świętej dziękczynnej koncelebrowanej przez kapłanów i duchownych z całego naszego powiatu. W oprawę mszy świętej włączą się przedstawiciele wszystkich gmin. Złożą oni na ołtarzu swoje dary z tegorocznych zbiorów. Następnie uroczysty korowód przejdzie na tereny zielone w pobliżu Sanktuarium, gdzie odbędą się tradycyjne obrzędy dożynkowe z najważniejszym – dzieleniem chleba.

Jak co roku, starosta ogłosił konkursy „Na najładniejszy wieniec dożynkowy powiatu polkowickiego „ oraz „Najciekawsze stoisko dożynkowe”, w których przewidziano nagrody pieniężne. Zwycięski wieniec dożynkowy będzie reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 8 września w Niemczy.

Tradycją stało się już, że mieszkańcy powiatu również wybierają najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Plebiscyt będzie trwał do 22 września, a głosowanie będzie się odbywać na stronie powiatu polkowickiego, na portalu społecznościowym Facebook oraz w Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

Na dożynkach nie zabraknie śpiewu oraz tańców prezentowanych przez drużyny wieńcowe wszystkich sześciu gmin. Ponadto odbędą się warsztaty z rękodzieła ludowego, decoupage, warsztaty pszczelarskie. Będzie można skosztować produktów z lokalnych manufaktur, pasiek, winnic, czy tradycyjnie wypiekanego chleba. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich przygotują również dla wszystkich pyszny, tradycyjny żurek dożynkowy.

Szczegóły na plakacie.

 

Poprzedni artykułStrażnicy miejscy uratowali życie mężczyźnie
Następny artykułKGHM: solidne wzrosty pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych

2 KOMENTARZE

  1. Logo dożynek jakieś takie poznańskie. Brzydkie. I wogóle ten tekst jakby o niczym.

Comments are closed.