Starosta Polkowicki, Kamil Ciupak, zaprasza na Dożynki Powiatu Polkowickiego

2
947

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września, kiedy to już większość gmin naszego powiatu będzie po swoich dożynkowych uroczystościach, starosta Kamil Ciupak zaprasza do udziału w dożynkach Powiatu Polkowickiego. Uroczystość wspólnego podziękowania za tegoroczne zbiory odbędzie się 1 września na grodowieckim wzgórzu przy Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 od mszy świętej dziękczynnej koncelebrowanej przez kapłanów i duchownych z całego naszego powiatu. W oprawę mszy świętej włączą się przedstawiciele wszystkich gmin. Złożą oni na ołtarzu swoje dary z tegorocznych zbiorów. Następnie uroczysty korowód przejdzie na tereny zielone w pobliżu Sanktuarium, gdzie odbędą się tradycyjne obrzędy dożynkowe z najważniejszym – dzieleniem chleba.

Jak co roku, starosta ogłosił konkursy „Na najładniejszy wieniec dożynkowy powiatu polkowickiego „ oraz „Najciekawsze stoisko dożynkowe”, w których przewidziano nagrody pieniężne. Zwycięski wieniec dożynkowy będzie reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 8 września w Niemczy.

Tradycją stało się już, że mieszkańcy powiatu również wybierają najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Plebiscyt będzie trwał do 22 września, a głosowanie będzie się odbywać na stronie powiatu polkowickiego, na portalu społecznościowym Facebook oraz w Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

Na dożynkach nie zabraknie śpiewu oraz tańców prezentowanych przez drużyny wieńcowe wszystkich sześciu gmin. Ponadto odbędą się warsztaty z rękodzieła ludowego, decoupage, warsztaty pszczelarskie. Będzie można skosztować produktów z lokalnych manufaktur, pasiek, winnic, czy tradycyjnie wypiekanego chleba. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich przygotują również dla wszystkich pyszny, tradycyjny żurek dożynkowy.

Szczegóły na plakacie.

 

2 KOMENTARZE

  1. Logo dożynek jakieś takie poznańskie. Brzydkie. I wogóle ten tekst jakby o niczym.

Comments are closed.