Święto plonów w Grębocicach

0
934

Wspólne świętowanie dożynek w Grębocicach rozpoczął barwny korowód. Nie zabrakło oryginalnych wieńców oraz stoisk, które uginały się pod specjałami lokalnych gospodyń wiejskich. Było pysznie i kolorowo.

Podczas gminnego święta plonów, starostowie  dożynkowi, przekazali wójtowi gminy, bochen chleba.  Jak mówi tradycja, gospodarz powinien podzielić go tak, aby wszystkim starczyło. W tym roku te zaszczytne funkcje pełnili Teresa Studzińska oraz Ireneusz Frątczak.

-Wspólnie z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne. Dożynki to święto, które jest poniekąd ukoronowaniem naszej pracy. Prace już zakończyliśmy, więc czas na odpoczynek- mówiła starościna  Teresa Studzińska.

O trudzie  pracy na roli, wspominał także także Wójt Grębocic, Roman Jabłoński. – To był trudny czas dla rolników. Susza, która panowała przez okres wegetacyjny, dała się we wznaki rolnikom. Tegoroczne plony nie będą więc takie owocne. Nie mniej jednak trud i pracę rolników należy docenić podwójnie.

Podczas wydarzenia na mieszkańców gminy czekały liczne atrakcje. Były dożynkowe konkursy, występy lokalnych artystów, a także kulinarne specjały lokalnych gospodyń wiejskich. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski.

Poprzedni artykułWybudują drogę w Guzicach
Następny artykułZwiększone środki w budżecie