Nowe połączenia i reorganizacja komunikacji

1
1252

Dodatkowe połączenia autobusowe do gminy Jerzmanowa i Chocianów. Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej, polkowiccy rajcy podjęli decyzję o dodatkowych kursach.  Mowa była również o sporych zmianach w rozkładach jazdy, bowiem szykuje się wewnętrzna rewolucja komunikacyjna, mająca usprawnić połączenia autobusowe.

Dodatkowe kursy w kierunku miejscowości gminy Jerzmanowa- Potoczek i Gaików,  a także w kierunku Chocianowa, mają zacząć obowiązywać już od 9 września. Zwiększy się także ilość  kursów na trasie Polkowice- Lubin- zamiast czterech połączeń, ma być ich osiem.   To kolejny krok w kierunku rozwoju darmowej komunikacji w regionie.

Kolejnym krokiem jest połączenie z gminą Chocianów. Będą to połączenia bezpośrednie, również przez Sobin, Jędrzychów i Nową Wieś Lubińską oraz Parchów i Pogorzeliska. Będą to trzy połączenia dziennie, dostosowane do potrzeb młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół w Chocianowie. Będzie również połączenie z miejscowościami gminy Jerzmanowa, czyli Potoczkiem i Gaikami. To miejscowości obecnie wykluczone komunikacyjnie. Póki co, będą to trzy kursy dziennie -mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Zmiany szykują się także w gminie Polkowice. Władze miasta chcą m.in. skomunikować tereny wiejskie z Polkowicką Podstrefą  Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale to nie wszystko.

Tworzymy model, który  funkcjonuje z powodzeniem w dużych miastach. Chcemy, aby autobusy w godzinach największego obciążenia, czyli od 6.00 do 9.00 i od 12.00 do 15.00 będą kursowały w mieście co dziesięć minut. To ułatwienie, które spowoduje, że pasażer będzie miał wygodną alternatywę dla samochodów. Na tym nam bardzo zależy- więcej rowerów i więcej udogodnień dla pieszych, w tym bezpłatna komunikacja. To oznacza przyjazne miasto. Zamiast parkingów chcemy tworzyć parki – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.-Mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

 

 

Do tematu wrócimy.

Poprzedni artykułNowy sprzęt dla ratowników medycznych
Następny artykułDarmowy autobus na dożynki

1 KOMENTARZ

  1. Moi koledzy z PDMP mówią stanowcze nie dla gospodarnych i uczciwych rządów Burmistrza oraz radnych Koalicji LP-PiS. Stoim na stanowisku, iż jesli sprawuje się władze to trzeba mieć z tego coś. Np kilka apartamenów, sztucer do polowań, kilka kochanek, jedną bańkę na wkąłd do Społki przez córkę, rózowe ajfony, Skody na zakupy czy też nowe logo Konfederacji. Jestesmy przeciwko nowym rządom bo My jako były ruch Beaty Ch. już nie walczymy o dotacje i nie pokazujemy filmów bo ludzie nas po prostu nie potraktowali powaznie wiedząc kto chciał zbić na tym interes. Jestem za “powrotem do koryta” i będzie kwita!

Comments are closed.