Nowy sprzęt dla ratowników medycznych

0
971

Krzesełka kardiologiczne, stacje dokujące oraz plecaki medyczne. To tylko część sprzętu medycznego o jaki wzbogacił się Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) w Polkowicach.

Do ratowników medycznych trafiły m.in. trzy krzesła kardiologiczne, tzw. schodołazy, trzy stacje dokujące, cztery infuzyjne pompy jednotorowe, elektroniczny aparat do pomiaru ciśnienia oraz urządzenie do mechanicznej kompensacji klatki piersiowej. Wśród przekazanego sprzętu medycznego jest też materac próżniowy przeznaczony do transportu pacjentów w sytuacji, kiedy doszło do uszkodzenia kręgosłupa. Przekazane urządzenia znajdą się na wyposażeniu trzech karetek pogotowia Zespołu Ratownictwa Medycznego w Polkowicach.

Dla ratownika, który na co dzień pracuje z tym sprzętem, tego typu urządzenia, to przede wszystkim bardzo duże ułatwienie i poprawa bezpieczeństwa. Natomiast dla pacjenta, to przede wszystkim możliwość korzystania z technologii zaawansowania medycznego na wysokim poziomie– mówi Jakub Adamiak ratownik medyczny.

Wymiana sprzętu pierwszej pomocy jest niezbędna, bo używane na co dzień urządzenia szybko się zużywają, a ponadto oferta tego typu urządzeń na rynku jest coraz bardziej nowoczesna.

-W tym roku przekazaliśmy na zakup tego sprzętu około 96 tysięcy złotych. To ważne, ponieważ będziemy reagować na potrzeby naszego ratownictwa medycznego. W przyszłym roku będziemy się starali również znaleźć  środki na ten cel– mówi Wojciech Marciniak, wiceburmistrz Polkowic.

-Powiat polkowicki od lat zabezpiecza takie środki. W tym roku zarezerwowaliśmy w budżecie 10 tysięcy złotych i przeznaczone one zostały na zakup toreb  medycznych, plecaków reanimacyjnych oraz specjalistycznego materaca próżniowego. W miarę naszych możliwości będziemy wspierać tego typu inwestycje- mówi Krzysztof Nester, wicestarosta polkowicki.

Gmina Polkowice przekazała na ten cel  w sumie 96 tys. złotych, natomiast  powiat polkowicki 10 tysięcy złotych.

 

Poprzedni artykułZwiększone środki w budżecie
Następny artykułNowe połączenia i reorganizacja komunikacji