Zwiększone środki w budżecie

1
796

Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej zwiększono środki na wydatki związane m. in. z oświatą, inwestycjami drogowymi, sportem i kulturą. Są to pieniądze przeznaczone na stypendia  i zasiłki dla studentów, czy też na postawienie zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku dla drużyny LZS z Suchej Górnej.

Zabezpieczono w sumie 40 tysięcy złotych na stypendia i zasiłki dla studentów. Dodatkowe środki znajdą się również na modernizację monitoringu w budynkach Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Będzie to kosztować prawie 100 tysięcy złotych. W budżecie znalazło się również 350 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na postawienie zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku dla drużyny LZS w Suchej Górnej. Wśród zmian w budżecie pojawiły się również dodatkowe pieniądze na inwestycje, w tym budowę ścieżki rowerowej łączącej ul. 11- lutego i ul. Ociosową.

-Zależy nam na rozbudowie ścieżek rowerowych. Mamy projekt na budowę ścieżki, która będzie łączyć ul. 11 Lutego i ul. Ociosową. Zleciłem także Wydziałowi Inwestycji przygotowanie koncepcji połączeń sołectw w gminie Polkowice, aby zarówno rowerzyści, jak i piesi, poruszali się bezpiecznie po terenie całej gminy- mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

To jednak nie koniec. Dodatkowe środki zabezpieczone zostały także na remonty dróg w Moskorzynie, Sobinie i Guzicach.

 

 

Poprzedni artykułŚwięto plonów w Grębocicach
Następny artykułNowy sprzęt dla ratowników medycznych

1 KOMENTARZ

Comments are closed.