Straż Miejską czeka reforma

0
1217

Usprawnienie pracy i efektywności Straży Miejskiej w ramach posiadanych sił i środków, poprawa komunikacji z mieszkańcami, a także rozwój monitoringu wizyjnego miasta. To tylko niektóre z propozycji reorganizacji polkowickiej Straży Miejskiej, jakie przedstawił nowy komendant formacji, Artur Gałuszka.

Nowy komendant Straży Miejskiej został oficjalnie zaprezentowany podczas wczorajszej konferencji prasowej, przypadającej w Dzień Strażnika Miejskiego.  Artur Gałuszka, w drodze konkursu, został nowym szefem formacji w Polkowicach.  Wcześniej pełnił funkcję naczelnika. Jak podkreślał obecny w czasie konferencji prasowej włodarz miasta, Straż Miejską czeka reorganizacja.

Przez miasto wielokrotnie przetaczała się dyskusja na temat tego, czy straż miejska powinna tutaj funkcjonować czy też nie. Uważam, że nie należy przekreślać pracy, w którą strażnicy miejscy przez tyle lat wkładali wiele serca. Razem z komendantem stajemy przed wyzwaniem, aby zwiększyć zaufanie mieszkańców do straży miejskiej, żeby naprawić to co można– mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Nowy komendant chce poprawić komunikację z mieszkańcami, wzmocnić wspólne działania służb, poprawić współpracę z lokalnymi mediami, utrzymać wysoką jakość pracy prewencyjnej i profilaktycznej oraz rozwijać monitoring wizyjny miasta.

Pierwsze ruchy związane z reorganizacją już wykonaliśmy. Jestem po rozmowach z dyrektorami szkół podstawowych i pragnę poinformować, że z dniem 1 września strażnicy nie będą już pełnić 8 godzinnej służby w szkołach. Wycofujemy ich stamtąd i przekierowujemy do patrolowania miasta. W zamian za to wprowadzamy tzw. patrol szkolny. Strażnicy będą patrolować tereny przyszkolne, a także obok przedszkoli. Będą zaglądać również do środka. W razie potrzeby będziemy oczywiście do dyspozycji – podkreślał Artur Gałuszka.

Straż Miejska w Polkowicach funkcjonuje od 1991 roku.

Poprzedni artykułDruga Kopenhaga? Dlaczego nie!
Następny artykułŚwiąteczna opieka zdrowotna – od września w Przemkowie!