Dożynki powiatu polkowickiego

0
1418

Obecny rok dla rolników był ciężki, chociaż, jak sami podkreślają, należy się cieszyć i dziękować Bogu za to, co mamy.  Chociaż zbiory nie były obfite, stoiska, które przygotowały sołectwa i gminy podczas dożynek powiatu polkowickiego, uginały się pod ciężarem pyszności.

Starostami tegorocznych dożynek powiatu polkowickiego byli  Teresa Studzińska z Krzydłowic i Ireneusz Frątczak, sołtys Kwielic. Złożyli oni, na ręce starosty polkowickiego, chleb i życzyli, by dzielił nim tak, by wszystkim starczyło. Starosta obietnicę złożył w obecności rolników, samorządowców i parlamentarzystów, którzy przybyli w niedzielne popołudnie do Grodowca, by wspólnie podziękować za tegoroczne plony.
To jest trudny rok dla rolników w całym kraju. Tegoroczne zbiory były słabsze, w niektórych miejscowościach nie było nawet dożynek, dlatego cieszę się, że w naszym powiecie rolnicy mogą pokazać swoje plony. To zresztą widać po przygotowanych wieńcach– mówił Kamil Ciupak, starosta powiatu polkowickiego.

Najwyższe noty wśród stoisk zebrał  ten przygotowany przez gminę Radwanice. Najpiękniejszym wieniec przyjechał z gminy Przemków i to on będzie reprezentował powiat polkowicki podczas dożynek wojewódzkich 8 września w Niemczy.

 

 

Poprzedni artykułInwestycje miejskie – rozsądnie i po gospodarsku
Następny artykułNowy rok szkolny, nowe wyzwania