Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

0
1417

Po ponad dwóch miesiącach laby, w końcu nadszedł ten moment. Dzisiaj oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. To wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla szkół. To wyjątkowy rok dla Zespołu Szkół w Polkowicach, ponieważ naukę na pierwszym roku rozpoczyna podwójny rocznik.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy oficjalnie przywitali nowy rok szkolny. Liczba uczniów jest wyjątkowo duża, ponieważ  w ławkach zasiądą uczniowie dwóch roczników: absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. W tym roku “pierwszaków” jest około 300.  W latach poprzednich naukę rozpoczynało rokrocznie średnio 120 uczniów. Czy polkowicka szkoła sprosta wyzwaniu?

Jestem zachwycona, że mamy tylu uczniów w klasach pierwszych. Będzie to wymagało stałej organizacji i czuwania nad przebiegiem organizacji procesu edukacyjnego, ale poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem– mówi Jolanta Rubiś- Kulczycka, dyrektor Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Dyrektor jednocześnie uspokaja: –Zajęć lekcyjnych po południu nie będzie. Chodzi tutaj o zajęcia, które rozpoczynają się o godzinie 13.00 i kończą o 20.00.  Natomiast będzie taki jeden dzień, kiedy uczniowie będą zaczynać zajęcia od trzeciej godziny lekcyjnej i będą je kończyć np. na godzinie dziewiątej. 

Podwójny rocznik to efekt zmian w strukturze szkolnictwa w Polsce. 1 września 2019 r. oficjalnie przestały istnieć gimnazja. Stopniowe wygaszanie tego typu szkół rozpoczęto w 2017 roku. Uczniowie po skończeniu klasy VI zamiast do gimnazjum poszli po VII klasy wydłużonej szkoły podstawowej. Zaprzestano naboru do gimnazjów.U

Poprzedni artykułDożynki powiatu polkowickiego
Następny artykułPożar w Przedszkolu Miejskim nr 3. Ewakuowano 95 dzieci