Dzieci mają zapewnioną opiekę

0
840

Po wczorajszym pożarze Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach zostało zamknięte. Na miejscu trwa ustalanie przyczyn pożaru i potrwa to nawet kilka dni. Na ten czas gmina zapewnia miejsca dzieciom w innych placówkach.

Do pożaru w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Polkowicach doszło wczoraj tuż przed południem. Z budynku ewakuowano 95 dzieci i cały personel. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze oficjalnie ustalona, ale służby mówią już, że najprawdopodobniej doszło tam do zaprószeniu ognia. Do czasu ustalenia przyczyn, zdecydowano o zamknięciu budynku. Na ten czas gmina zapewnia miejsca dzieciom w innych placówkach.

Dzwoniliśmy do wszystkich rodziców dzieci, które przebywały dzisiaj w naszym przedszkolu, jak i do tych, których w poniedziałek nie było. Wyjaśniliśmy im dzisiejsze zdarzenie i poinformowaliśmy, że od jutra, czyli od wtorku, ich dzieci mogą być przyjęte do innych przedszkoli na terenie miasta do czasu, aż nasza placówka znowu będzie czynna. Jednak zdecydowana większość rodziców z którymi rozmawialiśmy zdecydowała, że w tym czasie dzieci pozostaną w domach pod ich opieką – informuje Marzenna Karasińska, z-ca dyrektora PM 4

W sumie na skorzystanie z oferty zastępczego przedszkola dla swoich dzieci zdecydowali się rodzice 11 przedszkolaków.

Ustaliliśmy, że ośmioro z nich znajdzie miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 2. Troje trafi do naszego punktu przedszkolnego „Biedronki” przy ulicy Ociosowej. Jednocześnie poinformowaliśmy wszystkich rodziców, że gdyby zmienili zdanie, mogą to zgłosić telefonicznie bezpośrednio do wychowawców grup. Problemu z miejscami nie będzie, bo dyrektorzy wszystkich pozostałych przedszkoli w mieście zapewnili, że mogą przyjąć do siebie pewną liczbę dzieci – wyjaśnia M. Karasińska.

 

Poprzedni artykułW hołdzie Ratajowi
Następny artykułChińczycy w Górniku