Wspierają powiatowe zabytki

0
726

Rajcy powiatu polkowickiego przekazali 50 tysięcy złotych na dotacje prac  restauratorskich zabytków znajdujących się na obszarze powiatu polkowickiego.

 Podczas ostatniej sesji rady powiatu polkowickiego, rajcy zdecydowali o przekazaniu 50 tysięcy złotych na prace restauratorskie, konserwatorskie i roboty budowlane zabytków, znajdujących się na terenie powiatu polkowickiego. Są to zabytki z terenu gminy Grębocice i Chocianów.

-Radni powiatu postanowili, że w ciągu najbliższych trzech lat obowiązywać będzie nasz powiatowy program wspierania renowacji zabytków. Przewidujemy każdego roku przyznać dla dwóch zabytków dotacje w łącznej wysokości 50 tysięcy złotych. W tym roku dotacja w wysokości 25 tysięcy złotych przypadła dla sankturarium w Grodowcu i kościoła Brunowie.  Za 2 lata zamkniemy ten projekt i wtedy zobaczymy co dalej – mówi Kamil Ciupak, starosta powiatu polkowickiego.

Przekazane środki przeznaczone zostaną na konserwacje głównego ołtarza w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Grodźcu oraz remont więźby dachu kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie.

 

 

Poprzedni artykułPierwszy w historii Polkowic- Jarmark św. Sebastiana
Następny artykułNowa strona internetowa Gminy Polkowice