Strażacy z OSP Trzebnice najlepsi w powiecie

0
1055

W 11. powiatowych zawodach sportowo- pożarniczych powiatu polkowickiego udział wzięli najlepsi z najlepszych strażaków- ochotników.Tym razem zawody odbyły się w Grębocicach, gdzie bezkonkurencyjni w kategorii mężczyzn okazali się strażacy z OSP Trzebnice (gm. Chocianów), natomiast w kategorii kobiet, najsprawniejsze okazały się strażaczki z OSP Kwielice (gm. Grębocice).

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu  powiatu polkowickiego odbywają się co dwa lata. Tym razem w zawodach udział wzięło 18 drużyn z 12 jednostek OSP, reprezentujących wszystkie gminy powiatu.

Po uroczystym apelu rozpoczęły się konkurencje, w różnych kategoriach. Startowały zarówno grupy MDP chłopców, dziewcząt oraz grupa A mężczyzn i grupa C kobiet.  Rywalizacja tych ostatnich grup była najbardziej widowiskowa i emocjonujaca. Ostatecznie w grupie A najlepsi okazali się druhowie z Trzebnic, po nich drużyna z Michałowa, a trzecie miejsce zajęli strażacy z Grębocic.

-Przygotowania do zawodów rozpoczęły się już w sumie w czasie zawodów krajowych, które się odbyły się dwa tygodnie temu w Polanicy Zdroju. Tam zrobiliśmy bardzo dobry czas. Jesteśmy zadowoleni z wyniku– komentuje Ryszard Baryluk z OSP Trzebnice.

W grupie kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kwielic, po niej grupy z Trzebnic, a zaraz za podium stanęła drużyna z Gaworzyc. Wszystkim dziękujemy za udział, sportową rywalizację, a zwycięzcom gratulujemy wyników.

Podczas sobotniego spotkania wręczono także promesy dla 9 jednostek OSP z gmin powiatu polkowickiego. Promesy przekazano w ramach projektu “Maly Strażak” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Środki przekazane stanowią 90% kosztów kwalifikowanych, a służyć mają poprawie i doposażeniu jednostek.

 

Poprzedni artykułO „Żelaznym Moście” w gronie międzynarodowych ekspertów
Następny artykułPunkt z Pogonią