20.8 C
Polkowice
poniedziałek, 14 czerwca 2021 14:04:21
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Plon niesiemy, plon

Plon niesiemy, plon

0
984

Setki gości, kilkadziesiąt stoisk i tysiące smakowitych wiktuałów wytworzonych z darów pól, sadów i pasiek. W Moskorzynie odbyło się Gminne Święto Plonów.

 

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej, której przewodniczył ks. Marek Pluskota, dziekan Dekanatu Polkowickiego. W homilii do wiernych podkreślił wagę, jaką w polskiej tradycji ma chleb i doroczne dziękowanie Bogu za plony.

Eucharystii towarzyszyły wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców wszystkich piętnastu sołectw Gminy Polkowice oraz poczet sztandarowy polkowickiego koła Polskiego Związku Pszczelarskiego. W ławach zasiedli m. in. przedstawiciele samorządu, rad sołeckich oraz członkowie zespołów ludowych.

Po Mszy korowód dożynkowy przeszedł na boisko obok świetlicy wiejskiej w Moskorzynie, gdzie już czekały stoiska wystawione przez poszczególne sołectwa oraz rzesza gości. Ze sceny przywitał wszystkich gospodarz spotkania, burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

W ramach Gminnego Święta Plonów odbyły się m. in. konkursy na najpiękniejszy wieniec oraz najpiękniejsze stoisko dożynkowe. W pierwszej konkurencji wygrał wieniec z Nowej Wsi Lubińskiej. Za najpiękniejsze stoisko jury uznało zagrodę Jędrzychowa.

Poprzedni artykułZłote Gody w polkowickim ratuszu
Następny artykułUG Polkowice w Związku Pracodawców Polskiej Miedzi