Złote Gody w polkowickim ratuszu

0
1492

Przeżyli ze sobą pół wieku i nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Mają już wnuki i prawnuki i nadal spoglądają w swoim kierunku z niezwykła troską i czułością. –Czym jest miłość? To sztuka kompromisu– przyznaje pani Maria Nowicka która razem z mężem Zbigniewem świętowała 50-lecie pożycia małżeńskiego. Podobnie, jak 13 innych par, odebrali z rąk  burmistrza Polkowic wyjątkowe odznaczenia.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nadawany jest przez  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w jego imieniu, co roku przyznaje je burmistrz Polkowic. W polkowickim ratuszu medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrało 14 par.

-Czasy były inne. Raz było lepiej, raz gorzej, ale zawsze razem. Teraz młodzi mają telefony i komputery, cały czas za czymś gonią. Jaka jest recepta na udane małżeństwo? Kompromisy. Czasami trzeba niektóre sprawy przemilczeć– przyznają Maria i Zbigniew Nowiccy.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nadawany jest przez  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Poprzedni artykułPunkt z Pogonią
Następny artykułPlon niesiemy, plon